Artysta sprzedaje NFT za 7 mln USD. Co ciekawe, tokeny te jeszcze nie istnieją | Wiadomości | CrypS.

Artysta sprzedaje NFT za 7 mln USD. Co ciekawe, tokeny te jeszcze nie istnieją

Zerelik Maciej
nft

Artysta Tyler Hobbs sprzedał cyfrową sztukę wartą 7 milionów dolarów. Co ciekawe, sztuka ta jeszcze nawet nie istnieje i nie będzie istnieć aż do grudnia. Nawet wtedy, kupujący będą musieli stawić się fizycznie, aby odebrać swoje dzieło.

Tyler Hobbs zebrał ponad 7 milionów dolarów sprzedając „Złote Żetony”, czyli NFT wymienialne na sztukę, która nie istnieje. A jednak.

Sprzedaż jest częścią Incomplete Control, nowego generatywnego projektu artystycznego Hobbsa realizowanego za pośrednictwem Art Blocks. Art Blocks to starannie wyselekcjonowany rynek NFT, którego użytkownicy mogą nabyć „iteracje” prac artysty. Każda z nich jest wybijana jako nowy, niewymienny token ERC-721 w momencie zakupu.

Każde NFT zawiera unikalne zmienne „nasienne” w swoim skrypcie. Kontrolują one dane wyjściowe, takie jak kolor, wysokość, głębokość itd. Innymi słowy, unikalne dzieło sztuki, które kupuje użytkownik, nie istnieje w rzeczywistości, dopóki nie zostanie zakupione. Dopiero w tym momencie jest generowane i wysyłane do portfela.

Nowe NFT zostaną wybite w Bright Moments Gallery w Nowym Jorku w dniach od 9 do 12 grudnia 2021 roku. Posiadacze „Złotych Żetonów”, aby móc wymienić je na nowe dzieła sztuki muszą stawić się na tym wydarzeniu osobiście. Chociaż łącznie dostępnych będzie 100 Złotych Żetonów, podczas wczorajszej aukcji sprzedano ich tylko 50.

Każda aukcja tokenów trwała 90 minut, a cena spadała co pięć minut – od 500 ETH do 5 ETH. Pierwszy i drugi Złoty Token został sprzedany za 80 ETH, a trzeci i czwarty odpowiednio za 70 i 40 ETH. Reszta trafiła w ręce nowych właścicieli po cenie 35 ETH lub 30 ETH.

nft
reklama
reklama