Artysta sprzedaje NFT za 7 mln USD. Co ciekawe, tokeny te jeszcze nie istnieją | Wiadomości | CrypS.

Artysta sprzedaje NFT za 7 mln USD. Co ciekawe, tokeny te jeszcze nie istnieją

Redakcja
nft

Artysta Tyler Hobbs sprzedał cyfrową sztukę wartą 7 milionów dolarów. Co ciekawe, sztuka ta jeszcze nawet nie istnieje i nie będzie istnieć aż do grudnia. Nawet wtedy, kupujący będą musieli stawić się fizycznie, aby odebrać swoje dzieło.

Tyler Hobbs zebrał ponad 7 milionów dolarów sprzedając “Złote Żetony”, czyli NFT wymienialne na sztukę, która nie istnieje. A jednak.

Sprzedaż jest częścią Incomplete Control, nowego generatywnego projektu artystycznego Hobbsa realizowanego za pośrednictwem Art Blocks. Art Blocks to starannie wyselekcjonowany rynek NFT, którego użytkownicy mogą nabyć “iteracje” prac artysty. Każda z nich jest wybijana jako nowy, niewymienny token ERC-721 w momencie zakupu.

Każde NFT zawiera unikalne zmienne “nasienne” w swoim skrypcie. Kontrolują one dane wyjściowe, takie jak kolor, wysokość, głębokość itd. Innymi słowy, unikalne dzieło sztuki, które kupuje użytkownik, nie istnieje w rzeczywistości, dopóki nie zostanie zakupione. Dopiero w tym momencie jest generowane i wysyłane do portfela.

Nowe NFT zostaną wybite w Bright Moments Gallery w Nowym Jorku w dniach od 9 do 12 grudnia 2021 roku. Posiadacze “Złotych Żetonów”, aby móc wymienić je na nowe dzieła sztuki muszą stawić się na tym wydarzeniu osobiście. Chociaż łącznie dostępnych będzie 100 Złotych Żetonów, podczas wczorajszej aukcji sprzedano ich tylko 50.

Każda aukcja tokenów trwała 90 minut, a cena spadała co pięć minut – od 500 ETH do 5 ETH. Pierwszy i drugi Złoty Token został sprzedany za 80 ETH, a trzeci i czwarty odpowiednio za 70 i 40 ETH. Reszta trafiła w ręce nowych właścicieli po cenie 35 ETH lub 30 ETH.

nft



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.