Bitcoin Ordinals prezentuje BRC-721E. Powstał most między NFT z Ethereum do sieci Bitcoina
Popularne rozwiązanie warstwy drugiej (L2) pozwalające na zapisywanie różnego rodzaju cyfrowych treści na blockchainie największej kryptowaluty – Bitcoin Ordinals – wraz z projektem Bitcoin Miladys NFT oraz portfelem Xverse uruchomiło nowy standard tokenów oznakowanych jako BRC-721E. Ma on umożliwić konwersję niezmiennych i weryfikowalnych ERC-721 na Ordinals.
Bitcoin Ordinals połączyło siły z Miladys NFT i Xverse, aby wspólnie wydać nowy standard tokenów BRC-721E. Obok stworzono “most” dla tokenów niewymienialnych, aby te mogły być przenoszone z sieci Ethereum do Bitcoina. Ma on umożliwiać konwersję ERC-721 na Ordinals. Podczas tego procesu dochodzi do spalania tokena wydanego na Ethereum i jego migracji do sieci czołowej kryptowaluty.
Bitcoin Ordinals prezentuje BRC-721E
Projekt Bitcoin Miladys ogłosił, że nawiązał współpracę z Ordinals Market i portfelem Xverse. W jej ramach wspólnymi siłami uruchomiony został most pozwalający na przenoszenie tokenów niewymienialnych z sieci Ethereum do Bitcoina. Społeczność wirtualnych walut zyskała możliwość migracji NFT między dwoma największymi blockchainami.
Nowy standard tokenów BRC-721E pozwala na konwersję ERC-721 na Ordinals. W trakcie migracji dochodzi do spalania NFT wydanego w sieci Ethereum. Warto podkreślić, iż jest to proces nieodwracalny. Transakcja spalania ma działać jako żądanie inskrypcji, a BRC-721E będzie w tym czasie kodować dane. Następnie taki token trafi na adres Bitcoina należący do właściciela NFT. Automatycznie znajdzie się on również na Ordinals Market.
Our #Bitcoin Ordinals bridge is now live?
In collaboration with @OrdinalsMarket_ & @xverseApp?
Bridge: https://t.co/T9UhTNVp4W
New token standard: https://t.co/YDERWSPPfa
Marketplace: https://t.co/UTzAzBsO9P
Let’s take over #Bitcoin! pic.twitter.com/Ki9dGfxuuJ
— Bitcoin Miladys ??⚡️? (@BitcoinMiladys) May 29, 2023
Zapewnianiem, że dany token ma nie więcej, niż jedną prawidłową inskrypcję zajmują się tzw. indeksatory. Do ich zadań należy także sprawdzanie, czy adres genesis jest zgodny z danymi dot. transakcji spalania. Według Ordinals podstawowe funkcje BRC-721E oraz elastyczność indeksatorów pozwolą na ewolucję protokołu, mimo iż początkowo metadane nie są przechowywane w łańcuchu bloków.
Popularność Bitcoin Ordinals wciąż rośnie
Ordinals pojawiły się w sieci Bitcoina po tym, gdy ta przeszła aktualizację Taproot. Choć NFT wybijane na blockchainie największej kryptowaluty są stosunkowo nowym zjawiskiem, zdążyły one zgromadzić wokół siebie sporą społeczność. Co więcej, w ostatnim czasie liczba inskrypcji Ordinals przekroczyła 10 mln.
Po sukcesie, jaki udało się osiągnąć cyfrowym przedmiotom kolekcjonerskim umieszczonym w sieci Bitcoina, pewien pseudoanonimowy programista opracował standard BRC-20. Pozwala on na wybijanie w niej tokenów podobnych, do tych emitowanych na innych blockchainach – chociażby Ethereum.
Eksperymentalny standard stworzony w marcu br. został również ciepło przyjęty przez część zwolenników Bitcoina. Liczba tokenów BRC-20 gwałtownie wzrosła z poziomów kilkuset w pierwszym tygodniu od uruchomienia nowej funkcjonalności do około 25 tys. obecnie.
Krytyka ze strony niektórych posiadaczy BTC
Nie każdy postrzega rozszerzenie możliwości użycia sieci Bitcoina za pożyteczne. Część osób skupionych wokół BTC uważa projekty tj. Ordinals za coś, co powoduje marnotrawstwo przestrzeni blokowej i nieefektywność. W ostatnim czasie doszło do zatłoczenia w sieci największej z kryptowalut w związku z rosnącą aktywnością wokół Ordinals i BRC-20. Towarzyszył temu skok wysokości opłat transakcyjnych pobieranych przez górników za wykonywaną przez nich pracę. Choć w tym przypadku jedna ze stron korzysta, druga musi dźwigać tego ciężar czekając w kolejce na to, aż transakcja zostanie dodana do łańcucha Bitcoina, bądź oferując wyższą opłatę za wykonanie tego w trybie pilnym.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
Aktualnie brak komentarzy.