Kapitalizacja rynkowa tokenów BRC-20 przekracza 1 mld USD | Wiadomości | CrypS.

Kapitalizacja rynkowa tokenów BRC-20 przekracza 1 mld USD

Mariusz Przepiórka
bitcoin wzrost

9 maja całkowita kapitalizacja rynkowa tokenów BRC-20 przekroczyła 1 mld USD, a łączny wolumen obrotu w ciągu ostatnich 24 godzin wyniósł 207,7 mln USD. Do najpopularniejszy tokenów w sieci bitcoin należą ORDI, NALS, VMPX, PEPE i MEME, a ich ceny w ciągu poprzedniego dnia wahały się od +11% do -55%.


Według analityków z firmy dostarczającej portfele BitKeep standard tokenów BRC-20 jest nowatorską formą tokenu zamiennego, który „wykorzystuje Ordinals i Inscriptions do tworzenia i zarządzania kontraktami tokenów, bicia tokenów i transferów tokenów, które są przechowywane w bazowym blockchainie bitcoin”. Ordinals to system numeracji, który przypisuje niepowtarzalny numer do każdego satoshi, czyli 0,00000001 BTC, umożliwiając jego śledzenie i transfer. Z kolei proces „Inscriptions” dodaje warstwę danych do każdego satoshi, umożliwiając użytkownikom tworzenie niepowtarzalnych aktywów cyfrowych w blockchainie bitcoin.

BitKeep będzie obsługiwać BRC-20

Standard tokenów BRC-20 został opracowany 8 marca przez użytkownika Twittera o pseudonimie Domo. Obecnie istnieje ponad 14 000 tokenów BRC-20 wdrożonych na Bitcoinie, natomiast w sieci Ethereum jest to już ok. 400 mln tokenów. Analitycy BitKeep napisali, że „twórca BRC-20 otwarcie stwierdził, że standard jest bezwartościowy i że użytkownicy nie powinni marnować pieniędzy na masowe powielanie tego zabawnego eksperymentu”.

8 maja firma BitKeep ogłosiła, że wkrótce będzie wspierać protokół Ordinals i protokół BRC-20 na swoich platformach mobilnych i w rozszerzeniach. Nowa sekcja Bitcoin NFT zostanie również uwzględniona na rynku BitKeep NFT, umożliwiając wyświetlanie, bicie, przesyłanie i obrót BTC NFT opartymi na protokole Ordinals.

– BitKeep będzie nadal monitorować nowe protokoły, takie jak BRC-21, i zapewni bardziej zróżnicowane wsparcie i usługi w oparciu o trendy rynkowe i wymagania użytkowników – wskazała firma BitKeep.

bitcoin wzrostreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.