Opłata transakcyjna BTC najwyższa od 2 lat. Gas fee ETH na rocznym szczycie | Wiadomości | CrypS.

Opłata transakcyjna BTC najwyższa od 2 lat. Gas fee ETH na rocznym szczycie

Mariusz Przepiórka
btc Bitcoin [BTC]

Duży wzrost liczby transakcji na blockchainie bitcoina, obejmujący tokeny w stylu ETH i „inskrypcje” ordinals podobne do NFT, spowodował zatory w sieci, które przełożyły się na wzrost stawki opłat do najwyższego poziomu od blisko dwóch lat. Sytuacja jednocześnie zapewniła dodatkowe dochody górnikom kryptowalutowym.


W środę średnia opłata za transakcję BTC wzrosła do 7,25 USD, co jest najwyższą wartością od lipca 2021 roku. Dla porównania, według danych BitInfoCharts w tym roku stawka wahała się średnio między 0,50 USD a 4 USD. Dziś (5.05) średnia opłata transakcyjna BTC to 6,7 dolara.

Wraz ze wzrostem aktywności transakcyjnej wzrosły również całkowite opłaty na blockchainie BTC. Według firmy analitycznej Glassnode całkowite opłaty transakcyjne BTC, które są płacone przez użytkowników górnikom, 3 maja wzrosły do około 124 BTC (około 3,5 mln USD), co stanowi wzrost o 484% w ciągu ostatnich 14 dni.

– Ten obecny wzrost opłat jest anomalią – napisał Colin Harper, dyrektor ds. treści w Luxor Technologies. – Głównym czynnikiem wzrostu są inskrypcje ordinals. Największą różnicą między tym wzrostem opłat transakcyjnych, a poprzednimi wzrostami spowodowanymi inskrypcjami jest to, że standard BRC-20 jest nową metodą ich tworzenia. Przyjęcia tego standardu napędza wzrost opłat.

Gas fee ETH na najwyższym poziomie od roku

Ze wzrostem opłat muszą liczyć się również użytkownicy blockchaina Ethereum. W tym przypadku przyczyną jest szaleństwo związane z tokenem memicznym o nazwie pepecoin (PEPE), który koncentruje się na tematyce żab.

Dzienna mediana gas fee, czyli kosztu transakcji, osiągnęła na początku tego tygodnia 12-miesięczny szczyt na poziomie 87 gwei (jeden gwei to miliardowa część ETH). Wartość ta wzrosła o ponad 50% od momentu wprowadzenia tokena PEPE (18 kwietnia). W pewnym momencie w poniedziałek jednominutowa mediana gas fee skoczyła znacznie powyżej 150 gwei.

Według firmy analitycznej CoinMetrics wzrost wskazuje na silny popyt na sieć Ethereum, głównie ze strony traderów obracających tokenami memicznymi. edług firmy analitycznej CoinMetrics.

btcreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.