Bitcoin Ordinals prezentuje BRC-721E. Powstał most między NFT z Ethereum do sieci Bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin Ordinals prezentuje BRC-721E. Powstał most między NFT z Ethereum do sieci Bitcoina

Ordinals-Miladys

Popularne rozwiązanie warstwy drugiej (L2) pozwalające na zapisywanie różnego rodzaju cyfrowych treści na blockchainie największej kryptowaluty – Bitcoin Ordinals – wraz z projektem Bitcoin Miladys NFT oraz portfelem Xverse uruchomiło nowy standard tokenów oznakowanych jako BRC-721E. Ma on umożliwić konwersję niezmiennych i weryfikowalnych ERC-721 na Ordinals.


Bitcoin Ordinals połączyło siły z Miladys NFT i Xverse, aby wspólnie wydać nowy standard tokenów BRC-721E. Obok stworzono “most” dla tokenów niewymienialnych, aby te mogły być przenoszone z sieci Ethereum do Bitcoina. Ma on umożliwiać konwersję ERC-721 na Ordinals. Podczas tego procesu dochodzi do spalania tokena wydanego na Ethereum i jego migracji do sieci czołowej kryptowaluty. 

Bitcoin Ordinals prezentuje BRC-721E

Projekt Bitcoin Miladys ogłosił, że nawiązał współpracę z Ordinals Market i portfelem Xverse. W jej ramach wspólnymi siłami uruchomiony został most pozwalający na przenoszenie tokenów niewymienialnych z sieci Ethereum do Bitcoina. Społeczność wirtualnych walut zyskała możliwość migracji NFT między dwoma największymi blockchainami. 

Nowy standard tokenów BRC-721E pozwala na konwersję ERC-721 na Ordinals. W trakcie migracji dochodzi do spalania NFT wydanego w sieci Ethereum. Warto podkreślić, iż jest to proces nieodwracalny. Transakcja spalania ma działać jako żądanie inskrypcji, a BRC-721E będzie w tym czasie kodować dane. Następnie taki token trafi na adres Bitcoina należący do właściciela NFT. Automatycznie znajdzie się on również na Ordinals Market

Zapewnianiem, że dany token ma nie więcej, niż jedną prawidłową inskrypcję zajmują się tzw. indeksatory. Do ich zadań należy także sprawdzanie, czy adres genesis jest zgodny z danymi dot. transakcji spalania. Według Ordinals podstawowe funkcje BRC-721E oraz elastyczność indeksatorów pozwolą na ewolucję protokołu, mimo iż początkowo metadane nie są przechowywane w łańcuchu bloków. 

Popularność Bitcoin Ordinals wciąż rośnie

Ordinals pojawiły się w sieci Bitcoina po tym, gdy ta przeszła aktualizację Taproot. Choć NFT wybijane na blockchainie największej kryptowaluty są stosunkowo nowym zjawiskiem, zdążyły one zgromadzić wokół siebie sporą społeczność. Co więcej, w ostatnim czasie liczba inskrypcji Ordinals przekroczyła 10 mln

Po sukcesie, jaki udało się osiągnąć cyfrowym przedmiotom kolekcjonerskim umieszczonym w sieci Bitcoina, pewien pseudoanonimowy programista opracował standard BRC-20. Pozwala on na wybijanie w niej tokenów podobnych, do tych emitowanych na innych blockchainach – chociażby Ethereum. 

Eksperymentalny standard stworzony w marcu br. został również ciepło przyjęty przez część zwolenników Bitcoina. Liczba tokenów BRC-20 gwałtownie wzrosła z poziomów kilkuset w pierwszym tygodniu od uruchomienia nowej funkcjonalności do około 25 tys. obecnie

Krytyka ze strony niektórych posiadaczy BTC

Nie każdy postrzega rozszerzenie możliwości użycia sieci Bitcoina za pożyteczne. Część osób skupionych wokół BTC uważa projekty tj. Ordinals za coś, co powoduje marnotrawstwo przestrzeni blokowej i nieefektywność. W ostatnim czasie doszło do zatłoczenia w sieci największej z kryptowalut w związku z rosnącą aktywnością wokół Ordinals i BRC-20. Towarzyszył temu skok wysokości opłat transakcyjnych pobieranych przez górników za wykonywaną przez nich pracę. Choć w tym przypadku jedna ze stron korzysta, druga musi dźwigać tego ciężar czekając w kolejce na to, aż transakcja zostanie dodana do łańcucha Bitcoina, bądź oferując wyższą opłatę za wykonanie tego w trybie pilnym. 

Ordinals-Miladysreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.