Następne topowe giełdy listują tokeny BRC-20. Wolumen handlu ORDI po wejściu na Binance skoczył o 2450% | Wiadomości | CrypS.

Następne topowe giełdy listują tokeny BRC-20. Wolumen handlu ORDI po wejściu na Binance skoczył o 2450%

BRC-20

Po tym, gdy czołowa giełda kryptowalut wylistowała token BRC-20 pod nazwą ORDI utworzony przy użyciu protokołu Ordinals inne platformy zaczęły również rozważać możliwość wprowadzenia podobnych wirtualnych walut.


Binance listuje ORDI. Kurs z mocnym wzrostem

Wolumen handlu tokenem ORDI wydanym na blockchainie bitcoina (BTC) wzrósł aż o 2 450% w ciągu jednej doby od wydania oficjalnego komunikatu o jego wylistowaniu na największej giełdzie kryptowalut. W chwili pisania tego tekstu ta wirtualna waluta zajmuje 148 pozycję w rankingu największych projektów kryptowalutowych z kapitalizacją rynkową przekraczającą 318,405 mln dol.

Należy tu przypomnieć, że standard BRC-20 zbudowany na protokole Ordinals, w którym wyemitowano ORDI, pojawił się w przestrzeni wirtualnych walut w marcu 2023 r. Opracował go pseudoanonimowy programista znany jako Domo. Za jego sprawą społeczność bitcoina zyskała możliwość emisji tokenów zamiennych w sieci BTC.

Sam protokół Ordinals został wprowadzony przez programistę – Caseya Rodarmora na początku obecnego r. Pozwala on przypisać odrębną tożsamość lub plik do każdego satoshi (najmniejszej części bitcoina).

Inne giełdy wykazują apetyt na BRC-20

Nie tylko Binance widzi okazję w tokenach wydawanych na blockchainie BTC. Inne znane platformy kryptowalut tj. Gate.io i KuCoin ogłosiły, iż planują wprowadzić na swoje giełdy Sats – memecoina wydanego w standardzie BRC-20.

Podczas gdy Gate.io wylistował wspomnianą wirtualną walutę w środę (tj. 8 listopada br.) KuCoin ma zamiar zrobić to w czwartek (9 listopada br.) pod warunkiem, że zostaną spełnione wymagania dot. płynności.

Warto zaznaczyć, iż memecoiny wydane jako BRC-20 stanowią większość tokenów utworzonych przy użyciu protokołu Ordinals. Oprócz tego pozwala on na emisję swego rodzaju tokenów niewymienialnych (NFTs) w sieci czołowej kryptowaluty.

BRC-20reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.