6000 BTC w pokrowcu na wędkę - fortuna dilera przepadła na wysypisku | Wiadomości | CrypS.

6000 BTC w pokrowcu na wędkę – fortuna dilera przepadła na wysypisku

Michał Misiura
bitcoin za narkotyki

Wiele wskazuje na to, że bitcoiny należące do narkotykowego dilera Cliftona Collinsa przepadły na zawsze. 6000 coinów wartych blisko 60 mln USD, trafiło na wysypisko, a stamtąd prawdopodobnie do spalarni odpadów. 

Jak pisaliśmy kilka dni temu, irlandzki sąd zadecydował o konfiskacie kryptowalut należących do Cliftona Collinsa. Diler z Irlandii zgromadził 6000 bitcoinów, do których klucze przechowywał na kartce papieru ukrytej w pokrowcu na wędkę. Okazało się jednak, że fortuna przepadła.

Collins pracował jako ochroniarz, ale w 2011 roku zdecydował o zmianie ścieżki kariery. Zaczął uprawiać i sprzedawać marihuanę, a zyski ulokował w 6000 bitcoinów, które kupił pod koniec 2012 roku w cenie 5 dolarów za sztukę. Dobra passa Cliftona trwała do czasu, bowiem w 2017 roku został aresztowany i skazany na 5 lat więzienia za handel narkotykami. Wpadł przez towar warty 2000 euro, który policja znalazła w jego samochodzie.

Podczas pobytu za kratkami wynajmowany przez niego dom został splądrowany. Najemca zadecydował o wyrzuceniu pozostałych rzeczy Collinsa na śmietnik. Wśród nich znajdował się drogocenny pokrowiec z kluczami do 12 portfeli. Wysypisko wysyła odpady do spalarni zlokalizowanych w Chinach i Niemczech. Prawdopodobnie właśnie tam kończy się historia 6000 bitcoinów. W ten sposób dołączyły one do 1,5 mln innych bezpowrotnie straconych coinów.

Collins mówi, że pogodził się ze stratą i uznaje ją za karę za własną głupotę. Władze wierzą w jego wersję wydarzeń.

bitcoin za narkotyki
reklama
reklama

Dodaj komentarz