6000 BTC w pokrowcu na wędkę - fortuna dilera przepadła na wysypisku | Wiadomości | CrypS.

6000 BTC w pokrowcu na wędkę – fortuna dilera przepadła na wysypisku

Redaktor: Albert Czajkowski
bitcoin za narkotyki

Wiele wskazuje na to, że bitcoiny należące do narkotykowego dilera Cliftona Collinsa przepadły na zawsze. 6000 coinów wartych blisko 60 mln USD, trafiło na wysypisko, a stamtąd prawdopodobnie do spalarni odpadów. 

Jak pisaliśmy kilka dni temu, irlandzki sąd zadecydował o konfiskacie kryptowalut należących do Cliftona Collinsa. Diler z Irlandii zgromadził 6000 bitcoinów, do których klucze przechowywał na kartce papieru ukrytej w pokrowcu na wędkę. Okazało się jednak, że fortuna przepadła.

Collins pracował jako ochroniarz, ale w 2011 roku zdecydował o zmianie ścieżki kariery. Zaczął uprawiać i sprzedawać marihuanę, a zyski ulokował w 6000 bitcoinów, które kupił pod koniec 2012 roku w cenie 5 dolarów za sztukę. Dobra passa Cliftona trwała do czasu, bowiem w 2017 roku został aresztowany i skazany na 5 lat więzienia za handel narkotykami. Wpadł przez towar warty 2000 euro, który policja znalazła w jego samochodzie.

Podczas pobytu za kratkami wynajmowany przez niego dom został splądrowany. Najemca zadecydował o wyrzuceniu pozostałych rzeczy Collinsa na śmietnik. Wśród nich znajdował się drogocenny pokrowiec z kluczami do 12 portfeli. Wysypisko wysyła odpady do spalarni zlokalizowanych w Chinach i Niemczech. Prawdopodobnie właśnie tam kończy się historia 6000 bitcoinów. W ten sposób dołączyły one do 1,5 mln innych bezpowrotnie straconych coinów.

Collins mówi, że pogodził się ze stratą i uznaje ją za karę za własną głupotę. Władze wierzą w jego wersję wydarzeń.

bitcoin za narkotyki



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.