Irlandzki diler narkotykowy odda 56 mln USD w BTC | Wiadomości | CrypS.

Irlandzki diler narkotykowy odda 56 mln USD w BTC

Mariusz Przepiórka
bitcoin za narkotyki

Irlandzkie władze zmusiły dilera narkotykowego do przekazania im ponad 56 mln USD w bitcoinach (ok. 5500 BTC). To efekt wyroku sądu, który skazał go za działalność przestępczą.

49-letni Clifton Collins zgodnie z wyrokiem ma przekazać kryptowalutę do Criminal Assets Bureau (CAB). Sprawa toczyła się od lutego 2017 roku, kiedy to w samochodzie Collinsa policja znalazła marihuanę. Przeszukanie jego mieszkania ujawniło większe ilości narkotyków.

Na razie nie wiadomo co stanie się z przejętymi bitcoinami. Prawdopodobnie jednak władze, zgodnie ze stosowaną praktyką, sprzedadzą kryptowalutę. Niedawno właśnie tak postąpił rząd USA, który sprzedał ponad 4000 BTC wartych około 37 mln USD. Środki te również pochodziły z przestępstw narkotykowych.

We wrześniu 2019 roku brytyjska policja sprzedała kryptowaluty o wartości ponad 311 000 USD, które skonfiskowała Elliottowi Guntonowi, autorowi ataku hakerskiego na spółkę TalkTalk.

bitcoin za narkotyki
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.