Znamy datę pełnego wdrożenia The Merge w sieci głównej | Wiadomości | CrypS.

Znamy datę pełnego wdrożenia The Merge w sieci głównej

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
ethereum

Ethereum zakończyło swój ostatni testnet Merge. Deweloperzy podali także wstępną datę wdrożenia aktualizacji w sieci głównej.


Podczas dzisiejszego Consensus Layer Call deweloperzy ustalili szacunkową datę uruchomienia The Merge w mainnecie na 15-16 września. Tim Beiko z Fundacji Ethereum potwierdził później tę informację w tweecie. Stwierdził, że aktualizacja wejdzie w życie kiedy Total Terminal Difficulty osiągnie poziom 58750000000000000000000.

Total Terminal Difficulty odnosi się do trudności wymaganej do wydobycia ostatniego bloku Ethereum. W tym momencie sieć wyłączy Proof-of-Work i przejdzie na Proof-of-Stake. Aktualizacja nazwana Bellatrix ma zostać uruchomiona 6 września, a druga część Merge, nazwana Paris, ma nastąpić, gdy TTD osiągnie 587500000000000000000. Można się tego spodziewać gdzieś pomiędzy 15 a 16 września.

Chociaż data może teoretycznie ulec zmianie w przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów, jest to wyraźny znak, że Ethereum ma zamiar ruszyć do przodu z długo oczekiwanym przejściem do Proof-of-Stake.

Najpopularniejszy blockchain smart kontraktów zakończył ostateczny test Merge w sieci testowej Goerli, przybliżając sieć o kolejny krok do samego wydarzenia. Beiko wcześniej sugerował datę uruchomienia na 19 września.

Co się zmieni?

Jeśli nie pojawią się żadne przeszkody, Ethereum “połączy” swoją sieć główną Proof-of-Work i Proof-of-Stake Beacon Chain między 15 a 16 września, przenosząc sieć na mechanizm konsensusu Proof-of-Stake. Oczekuje się, że aktualizacja przyniesie szereg korzyści, w tym 99,9% redukcję zużycia energii i 90% redukcję emisji ETH. Protokół nie będzie już musiał bowiem płacić górnikom za dodawanie nowych bloków do łańcucha (będą one dodawane przez walidatorów, którzy zamiast tego będą stakować swoje ETH).

Ethereum na Proof-of-Stake było omawiane już w 2014 roku. Niestety ciągle dochodziło do opóźnień. Kilka kluczowych projektów kryptowalutowych i sama społeczność Ethereum szeroko poparła aktualizację, choć w ostatnich tygodniach niektórzy zwolennicy kryptowalut opracowali plan rozwidlenia wersji Proof-of-Work Ethereum, aby zachować ekosystem dla górników.

Justin Sun z TRON i górnik Chandler Gou są jednymi z największych orędowników planu forka, choć ich zamierzenia nie zostały jeszcze sfinalizowane. Emitenci USDC i USDT, Circle i Tether, powiedzieli, że będą wspierać Merge, a nie fork Proof-of-Work.

Narracja The Merge

W miarę zbliżania się do Merge, stało się ono dominującą narracją w przestrzeni kryptowalutowej w ostatnich tygodniach. Twórca Ethereum, Vitalik Buterin, posunął się do stwierdzenia, że jego zdaniem narracja Merge “nie została wyceniona” w zeszłym miesiącu, choć sprecyzował, że odnosił się raczej do psychologicznego wpływu tego wydarzenia niż do rynku kryptowalut.

Mimo to, gdy rynek podniósł się w ostatnich tygodniach, ETH miał tendencję do kierowania rajdem. Obecnie jest on notowany około 100% ponad swoim czerwcowym minimum, kiedy to spadł poniżej 900 dolarów w panice po katastrofalnej implozji Three Arrows Capital. Po uruchomieniu sieci testowej Goerli, ETH przebiło się przez 1900 dolarów.

Ethereum jest obecnie notowany tuż poniżej 1900 dolarów. Jego kapitalizacja rynkowa wynosi 225,3 miliarda dolarów, a udział w rynku kryptowalut około 18,8%.

ethereum

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.