Three Arrows Capital składa wniosek o upadłość | Wiadomości | CrypS.

Three Arrows Capital składa wniosek o upadłość

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
three arrow capital

Fundusz hedgingowy Three Arrows Capital (3AC) złożył w nowojorskim sądzie wniosek o upadłość. Informację na ten temat podał Bloomberg.


Według agencji, rozdział 15 amerykańskiego kodeksu upadłościowego może chronić 3AC przed przepadkiem aktywów w Stanach Zjednoczonych podczas likwidacji na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych.

Three Arrows Capital przesłał odpowiednie dokumenty po tym, jak broker kryptowalutowy Voyager Digital ogłosił, że zawiesi handel i wypłaty od 1 lipca o godzinie 21:00. Prezes Voyagera – Stephen Ehrlich, powiedział:

To była niezwykle trudna decyzja, ale wierzymy, że w obecnych warunkach rynkowych jest ona słuszna. Da nam to dodatkowy czas na zbadanie alternatyw strategicznych.

W dniu 27 czerwca Voyager Digital wystosował do 3AC wezwanie do zapłaty za niespłacenie pożyczki. Broker pożyczył funduszowi hedgingowemu 15 250 BTC (około 294 mln USD w chwili pisania tego tekstu) oraz 350 mln USDC.

24 czerwca Voyager poprosił o zamknięcie części długu w wysokości 25 mln USD, a następnie zażądał spłaty całej pożyczki w BTC i stablecoinach do 27 czerwca.

23 czerwca broker kryptowalutowy zmniejszył dzienny limit wypłaty z 25 000 USD do 10 000 USD w związku z problemami 3AC. Aby chronić aktywa klientów, firma uzgodniła z Alameda Research Sama Bankmana-Frieda pożyczkę w wysokości 200 mln USD i otwarcie odnawialnej linii kredytowej na 15 000 BTC.

Według Nansen, Three Arrows Capital, założony przez Su Zhu i Kyle’a Daviesa w 2012 roku, zarządzał aktywami o wartości około 10 miliardów dolarów.

three arrow capital



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.