Three Arrows Capital składa wniosek o upadłość | Wiadomości | CrypS.

Three Arrows Capital składa wniosek o upadłość

Zerelik Maciej
three arrow capital

Fundusz hedgingowy Three Arrows Capital (3AC) złożył w nowojorskim sądzie wniosek o upadłość. Informację na ten temat podał Bloomberg.


Według agencji, rozdział 15 amerykańskiego kodeksu upadłościowego może chronić 3AC przed przepadkiem aktywów w Stanach Zjednoczonych podczas likwidacji na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych.

Three Arrows Capital przesłał odpowiednie dokumenty po tym, jak broker kryptowalutowy Voyager Digital ogłosił, że zawiesi handel i wypłaty od 1 lipca o godzinie 21:00. Prezes Voyagera – Stephen Ehrlich, powiedział:

To była niezwykle trudna decyzja, ale wierzymy, że w obecnych warunkach rynkowych jest ona słuszna. Da nam to dodatkowy czas na zbadanie alternatyw strategicznych.

W dniu 27 czerwca Voyager Digital wystosował do 3AC wezwanie do zapłaty za niespłacenie pożyczki. Broker pożyczył funduszowi hedgingowemu 15 250 BTC (około 294 mln USD w chwili pisania tego tekstu) oraz 350 mln USDC.

24 czerwca Voyager poprosił o zamknięcie części długu w wysokości 25 mln USD, a następnie zażądał spłaty całej pożyczki w BTC i stablecoinach do 27 czerwca.

23 czerwca broker kryptowalutowy zmniejszył dzienny limit wypłaty z 25 000 USD do 10 000 USD w związku z problemami 3AC. Aby chronić aktywa klientów, firma uzgodniła z Alameda Research Sama Bankmana-Frieda pożyczkę w wysokości 200 mln USD i otwarcie odnawialnej linii kredytowej na 15 000 BTC.

Według Nansen, Three Arrows Capital, założony przez Su Zhu i Kyle’a Daviesa w 2012 roku, zarządzał aktywami o wartości około 10 miliardów dolarów.

three arrow capital
reklama
reklama