The Merge aktywowany w testnecie Goerli - ETH coraz bliżej PoS | Wiadomości | CrypS.

The Merge aktywowany w testnecie Goerli – ETH coraz bliżej PoS

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
the merge co to jest

Zespół Ethereum z powodzeniem zakończył przejście sieci testowej Goerli na algorytm konsensusu Proof-of-Stake (PoS). Oznacza to, że The Merge zbliża się wielkimi krokami.


Deweloperzy dokonali tego poprzez połączenie sieci z warstwą konsensusu PoS blockchaina Beacon Chain o nazwie Prater. Współzałożyciel EthHub, Anthony Sassano napisał:

“Połączenie sieci testowej Goerli zakończyło się sukcesem i jest to obecnie pełny łańcuch na Proof-of-Stake. Dalej (w końcu) jest główna sieć Ethereum. Nadchodzi The Merge!”

Deweloper Marius Van Der Weyden zauważył, że w sieci panowało “pewne zamieszanie” z powodu wielu węzłów z niezałatanym oprogramowaniem. Podczas migracji nie było jednak żadnych problemów na poziomie kodu.

W czerwcu zespół Ethereum zmigrował sieć testową Ropsten do algorytmu PoS. W lipcu do podobnego wydarzenia doszło w sieci testowej Sepolia.

The Merge planowane na wrzesień

Aktywacja The Merge na sieci bazowej planowana jest na wrzesień. Migracja Goerli była trzecią i ostatnią próbą scalenia przed jej przeprowadzeniem na głównej sieci.

Sieci testowe Kiln i Rinkeby nie zostaną zmigrowane do PoS. Zamiast tego zostaną zamknięte po migracji mainnetu, podobnie jak Ropsten.

Ethereum przebiło się przez granicę 1900 dolarów na fali sukcesu najnowszego testu The Merge. Moneta zyskała w ciągu 24 godzin prawie 13%.

Dla przypomnienia, współzałożyciel Ethereum Vitalik Buterin zasugerował, że sieć po przejściu na algorytm PoS ostatecznie osiągnie przepustowość 100 000 TPS.

the merge co to jestreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.