Chainlink nie zamierza wspierać potencjalnych forków Ethereum | Wiadomości | CrypS.

Chainlink nie zamierza wspierać potencjalnych forków Ethereum

Zerelik Maciej
the merge co to jest

Twórcy zdecentralizowanej sieci wyroczni Chainlink nie będą wspierać potencjalnych forków Proof-of-Work (PoW) Ethereum po połączeniu sieci głównej z Beacon Chain.


W oświadczeniu projektu możemy przeczytać:

Jest to zgodne zarówno z decyzją Fundacji Ethereum, jak i szerszą decyzją konsensusu społecznego, aby zmodernizować blockchain Ethereum do konsensusu Proof-of-Stake (PoS)”, powiedział w oświadczeniu.

Zespół zapewnił, że protokół i jego usługi będą nadal działać podczas i po przejściu Ethereum na PoS, zaplanowanym na wrzesień.

Chainlink zalecił, aby „niepewni strategii migracji” deweloperzy Ethereum i dappów zawiesili operacje smart kontraktów. Pozwoli to na uniknięcie nieprzewidzianych incydentów i ochronę użytkowników końcowych.

Zdecentralizowane aplikacje działające na forkach Ethereum, w tym wersje PoW, mogą zachowywać się w nieoczekiwany sposób z powodu problemów zarówno na poziomie protokołu, jak i dappów, zwiększając ryzyko dla użytkowników.

Eksperci Chainlink zauważyli, że twórcy aplikacji muszą zapewnić, że wszystkie zewnętrzne zależności, na których opierają się ich inteligentne kontrakty, funkcjonują prawidłowo, zarówno przed, jak i po połączeniu (The Merge).

Dla przypomnienia, współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, przyznał, że blockchain stanie przed kontrowersyjnymi hardforkami w ciągu najbliższych pięciu do dziesięciu lat. Jego zdaniem o losie nowych łańcuchów zadecydują emitenci stablecoinów, takich jak Tether (USDT) i USD Coin (USDC).

Giełda Poloniex ogłosiła swoje wsparcie dla proponowanego forka PoW dla Ethereum i zapowiedziała notowania potencjalnych tokenów ETHS i ETHW.

Z kolei zespół projektu Frax Finance zasugerował, że społeczność powinna powstrzymać się od uruchomienia algorytmicznego stablecoina FRAX w ewentualnych rozwidleniach PoW blockchaina.

the merge co to jest
reklama
reklama