Zdecentralizowane aplikacje mogą rozwiązać problem SIM-swappingu | Wiadomości | CrypS.

Zdecentralizowane aplikacje mogą rozwiązać problem SIM-swappingu

Zerelik Maciej
zdecentralizowane aplikacje

W samych Stanach Zjednoczonych od 2018 roku, w wyniku ataków „SIM swap” skradziono ponad 55 mln dolarów. NEM, ekosystem oparty na blockchainie, uważa, że zdecentralizowane aplikacje mogłyby stanowić sensowne rozwiązanie tego problemu.

Jak poinformował NEM, pracują oni nad rozwiązaniem o nazwie „FIX Network”, które zostało stworzone, aby pomóc abonentom komórkowym zabezpieczyć klucze prywatne i transakcje na kartach SIM.

Sieć wykorzystuje protokół oparty na blockchainie, aby zapewnić bezpieczeństwo i prywatność abonentów sieci komórkowych.

„Ta unikalna architektura pozwoli operatorom telefonii komórkowej na świadczenie usług takich jak zarządzanie cyfrową tożsamością, portfele kryptograficzne i zapory sieciowe na dane osobowe, a wszystko to dzięki przechowywaniu kluczy prywatnych na kartach SIM abonentów”.

– wyjaśnił NEM.

Droga do masowej adopcji

Jedna z funkcji, FIX ID, ma na celu zapobieganie oszustwom poprzez identyfikację uczestników za pomocą globalnych numerów telefonów należących do abonenta.

NEM oczekuje, że operatorzy komórkowi będą mogli korzystać z sieci FIX do świadczenia usług OTTT, takich jak szyfrowane portfele, bankowość mobilna i zarządzanie ID. Wyjaśnili jednak, że funkcja FIX ID nie będzie oparta o łańcuch bloków. Zamiast tego będzie bazować na zdecentralizowanych cechach, które są zgodne z filozofią rozwiązania sieciowego FIX.

Edwin Terek, współzałożyciel FIX Network, rzucił nieco światła na cel tego rozwiązania:

„Wyczerpujące poszukiwania odpowiedniej platformy doprowadziły nas do konwergencji na Symbol NEM, ponieważ jesteśmy przekonani, że ta technologia obejmuje funkcje, bezpieczeństwo, niezawodność i interoperacyjność pomiędzy prywatnymi i publicznymi sieciami typu blockchain, aby spełnić nasze obecne i przyszłe wymagania. Jesteśmy dumni z naszego partnerstwa technologicznego z firmą NEM”.

zdecentralizowane aplikacje
reklama
reklama