Zdecentralizowane aplikacje mogą rozwiązać problem SIM-swappingu | Wiadomości | CrypS.

Zdecentralizowane aplikacje mogą rozwiązać problem SIM-swappingu

Redakcja
zdecentralizowane aplikacje

W samych Stanach Zjednoczonych od 2018 roku, w wyniku ataków “SIM swap” skradziono ponad 55 mln dolarów. NEM, ekosystem oparty na blockchainie, uważa, że zdecentralizowane aplikacje mogłyby stanowić sensowne rozwiązanie tego problemu.

Jak poinformował NEM, pracują oni nad rozwiązaniem o nazwie “FIX Network”, które zostało stworzone, aby pomóc abonentom komórkowym zabezpieczyć klucze prywatne i transakcje na kartach SIM.

Sieć wykorzystuje protokół oparty na blockchainie, aby zapewnić bezpieczeństwo i prywatność abonentów sieci komórkowych.

“Ta unikalna architektura pozwoli operatorom telefonii komórkowej na świadczenie usług takich jak zarządzanie cyfrową tożsamością, portfele kryptograficzne i zapory sieciowe na dane osobowe, a wszystko to dzięki przechowywaniu kluczy prywatnych na kartach SIM abonentów”.

– wyjaśnił NEM.

Droga do masowej adopcji

Jedna z funkcji, FIX ID, ma na celu zapobieganie oszustwom poprzez identyfikację uczestników za pomocą globalnych numerów telefonów należących do abonenta.

NEM oczekuje, że operatorzy komórkowi będą mogli korzystać z sieci FIX do świadczenia usług OTTT, takich jak szyfrowane portfele, bankowość mobilna i zarządzanie ID. Wyjaśnili jednak, że funkcja FIX ID nie będzie oparta o łańcuch bloków. Zamiast tego będzie bazować na zdecentralizowanych cechach, które są zgodne z filozofią rozwiązania sieciowego FIX.

Edwin Terek, współzałożyciel FIX Network, rzucił nieco światła na cel tego rozwiązania:

“Wyczerpujące poszukiwania odpowiedniej platformy doprowadziły nas do konwergencji na Symbol NEM, ponieważ jesteśmy przekonani, że ta technologia obejmuje funkcje, bezpieczeństwo, niezawodność i interoperacyjność pomiędzy prywatnymi i publicznymi sieciami typu blockchain, aby spełnić nasze obecne i przyszłe wymagania. Jesteśmy dumni z naszego partnerstwa technologicznego z firmą NEM”.

zdecentralizowane aplikacjereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.