VISA integruje swój program z blockchainem topowego altcoina | Wiadomości | CrypS.

VISA integruje swój program z blockchainem topowego altcoina

Karolina Zawodnik
Visa

Już w przeszłości gigant płatności elektronicznych twierdził, że zamierza otworzyć się na współpracę z nowymi partnerami, aby zwiększyć wysiłki w kierunku rozwoju własnego produktu związanego z Web3.


Visa postanowiła rozszerzyć swój pilotażowy program dot. rozliczeń finansowych w stablecoinach na blockchain Solany. Sieć ta została doceniona głównie ze względu na niskie koszty transakcyjne

Solana wyróżniona przez giganta płatności

Z informacji prasowej udostępnionej przez firmę Visa wynika, iż podjęła ona kolejny krok w kierunku modernizacji transgranicznego przepływu pieniędzy. Blockchain Solana, który zdecydowała się wykorzystać w ramach prowadzonego przez siebie projektu, jest w jej opinii wysokowydajny. 

Obok amerykańska spółka zajmująca się m.in. wydawaniem kart płatniczych zaznaczyła, że współpracuje także z agentami rozliczeniowymi Worldpay i Nuvei. Ogłosiła również, iż w ramach testów prowadzonych na żywo udało się jej już przenieść milion dolarów w stablecoinie USD Coin (USDC) za pośrednictwem sieci Solana i Ethereum. Celem było rozliczenie płatności denominowanych w walucie fiducjarnej, autoryzowanych przez VisaNet. 

Usługa, nad którą pracuje Visa, ma przynieść szereg korzyści w postaci poprawy szybkości rozliczeń transgranicznych, a przy tym zapewniania klientom nowoczesnej opcji łatwego odbierania i wysyłania środków. Wszystko to z wykorzystaniem stablecoinów tj. USDC i globalnych sieci blockchain. 

W chwili pisania tego tekstu wartość Solany zajmującej 9 pozycję w rankingu największych projektów kryptowalutowych wzrosła o ponad 5% w ciągu ostatniej doby. Niewątpliwie może mieć to związek z komunikatem o wykorzystaniu tej sieci przez firmę Visa. W ten sposób bowiem jej użyteczność uległa zwiększeniu. 

kurs-solany-sol
Wzrost kursu SOL w zakresie 24-godzinnym. Źródło: coinmarketcap.com

Kryptowaluta SOL handluje obecnie w okolicy 20,44 dol. za monetę. Swój szczyt cenowy odnotowała ona podczas hossy w 2021 r. Wyniósł on wówczas ponad 260 dol. Od tamtej pory wirtualna waluta przynależna do Solany potaniała jednak aż o 92%.

Współpraca z Crypto.com

Visa podkreśliła swoje zaangażowanie w wykorzystanie nowych technologii, aby za ich pomocą usprawnić sposób, w jaki przenoszone są pieniądze. Kiedy konsumenci korzystają z kart tego przedsiębiorstwa, aby dokonać zakupu, mogą doświadczyć wygody w postaci niemal natychmiastowej autoryzacji płatności. Nie widzą natomiast tego, że ich środki muszą przemieszczać się między ich bankiem (emitentem) a bankiem sprzedawcy (agentem rozliczeniowym).

Firma ta dąży do tego, aby usprawnić także rozliczanie zakupów transgranicznych w wirtualnych walutach. W tym celu już w 2021 r. stała się ona jedną z pierwszych dużych sieci płatniczych, które przetestowały rozliczenia w stablecoinach. Pilotaż ów został przeprowadzony we współpracy z Crypto.com przy wykorzystaniu USDC i Ethereum. Według przedsiębiorstwa Visa był on bardzo owocny. 

Należy mieć na uwadze, że wcześniej rozliczenie zakupów transgranicznych przy użyciu karty Visa od platformy Crypto.com wymagało wielodniowego procesu przeliczania walut oraz wiązało się z kosztownymi międzynarodowymi przelewami. 

Visa



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.