Ukrył kopalnię kryptowalut pod szkołą

Ukrył kopalnię kryptowalut pod szkołą

Anna Sutowicz
Aresztowano podejrzanych o DoppelPaymer

Były pracownik miasta w amerykańskim stanie Massachusetts został oskarżony o kradzież energii elektrycznej na prawie 18 000 USD. W szkolnej piwnicy uruchomił 11 koparek kryptowalut.


Nadeam Nahas, który wcześniej pracował w dziale obiektów dla miasta Cohasset w Massachusetts, stoi przed zarzutami dewastacji szkoły i kradzieży energii elektrycznej o wartości prawie 18 000 USD. Wydanie aktu oskarżenia było zaplanowane na 23 lutego, ale Nahas nie pojawił się na rozprawie, a sędzia odrzucił wniosek obrony o zmianę terminu posiedzenia. W sprawie wydano nakaz zaoczny, który upoważnia do aresztowania mężczyzny.

Nielegalne koparki kryptowalut w szkole

Szef policji w Cohasset William Quigley oświadczył, że w grudniu 2021 roku policja została wezwana do szkoły przez dyrektora placówki, który powiedział im, że zauważył coś podejrzanego podczas rutynowej kontroli. Dyrektor stwierdził wówczas, że znalazł liczne przewody elektryczne i komputery, które “wydawały się nie na miejscu”.

Wkrótce Policja odkryła, że te ​​urządzenia służą do wydobywania kryptowalut i były nielegalnie podłączone do szkolnego systemu elektrycznego. Po trzymiesięcznym śledztwie policja zidentyfikowała Nahasa, ówczesnego zastępcę dyrektora obiektów miasta Cohasset, jako podejrzanego. W marcu 2022 roku Nadeam Nahas zrezygnował ze stanowiska.

Kurator szkół publicznych w Cohasset, Patrick Sullivan, powiedział, że dystrykt nie chce komentować zarzutów.

Aresztowano podejrzanych o DoppelPaymer



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.