Twórca Ricka i Mortiego sprzedał wirtualne obrazy za 1300 ETH
Justin Royland będący twórcą popularnego serialu animowanego “Rick i Morty” sprzedał swoją debiutancką kolekcję krypto dzieł sztuki za 1300 ETH ($...).
Dzieła sztuki od Justina Roylanda
Kolekcja zatytułowana „Najlepsze, co mogłem zrobić” zawiera 16 dzieł sztuki w postaci tokenów NFT, od twórcy serialu animowanego o przygodach szalonego naukowca Ricka Sancheza i jego wnuka Mortiego Smitha. Każdy z tokenów ma wbudowaną unikalną informację identyfikacyjną, co oznacza, że może być w posiadaniu tylko jednej osoby – jest to wartość ceniona przez kolekcjonerów, która może podnieść cenę dzieła.
Sam token jest oparty o blockchain Ethereum, gwarantując prywatność właścicelom. Część dochodów z aukcji, która zebrała łącznie około 1,5 miliona dolarów zostanie przeznaczona na pomoc bezdomnym w Los Angeles. Sam Justin wypowiedział się na temat aukcji mówiąc, że przetestował tym sposobem granice w sztuce kryptograficznej.
The best I could do. Testing the boundaries of crypto art. What makes something valuable? The art? The artist? The process? The state of mind while created? The intention of the piece? Feeling really good about this collection. $NFT #NFT https://t.co/xeQhw0o5Vv
— Justin Roiland (@JustinRoiland) January 19, 2021
Niektóre z prac Roylanda miały aż 100 egzemplarzy, jak na przykład praca zatytuowana “It’s Basically Tree Guy” (10 dolarów za sztukę) czy “Eligible Bachelors” (100 dolarów za sztukę).
Były jednak prace, które miały tylko 1 egzemplarz, dzięki czemu osiągnęły wyższą cenę. Dla przykładu praca “First Rick and Morty Crypto Art” została sprzedana za 150,000 USD, a “The Smintons”, będąca oczywistym ukłonem w stronę serialu animowanego The Simpsons za 290,100 USD. Minimalna cena na aukcji za “The Smintons” wyniosła 14,999 dolarów, ponieważ za tyle został sprzedany fizyczny egzemplarz pracy. Udowadnia to, że w chwili obecnej tokeny NFT są cenniejsze niż fizyczne odpowiedniki prac.
Świetlana przyszłość dla sztuki opartej na NFT
Wszystkie prace Roylanda wystawione na aukcje znajdziecie na stronie Nifty Gateway, która organizuje tego rodzaju aukcje dzieł sztuki. Platforma przynależy do giełdy Gemini i wchodzi do mainstreamu wraz z artystami, chcącymi spieniężyć swoje wysiłki.
Boom na tego rodzaju aukcje nastąpiły po wejściu artysty CGI, znanego jako Beeple i sprzedaniu swojej kolekcji za 3,5 miliona dolarów. Tylko w grudniu ubiegłego roku sprzedano dzieła sztuki NFT za ponad 8,2 miliona dolarów, możemy przypuszczać, że w tym roku wyniki pobiją wszelkie rekordy. Jest to wspaniały czas dla historii sztuki.
Innym artystą, którego prace są szeroko znane wśród fanów cyfrowych dzieł sztuki jest Billelis, który również wystawił aukcje na Nifty Gateway. Twórca wypuścił 2 kolekcje, jedną bez ograniczonej podaży, która sprzedała dzieła sztuki za łączną wartość 100,500 USD, a drugą z niskim nakładem, której prace sprzedały się za 39,960 USD, a ostatnie unikalne dzieło sztuki jest dostępne do licytacji przez 12h w momencie pisania tekstu.
Ain’t gonna lie @billelis. This was mighty hard and mighty expensive. ??? @niftygateway pic.twitter.com/aFRgVsDCUK
— Eric Young (@etyoung) January 22, 2021
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
Aktualnie brak komentarzy.