Wieloryby wyprzedają Ethereum. Kurs ETH spada do najniższego poziomu od ponad 2 lat

Ethereum
W tym poście:
Ethereum
-3.49%

Kurs ETH w dalszym ciągu spada i znajduje się obecnie na poziomach cenowych ostatnio widzianych na początku 2023 roku. W tle widzimy presję sprzedażową ze strony wielkich graczy, którzy pozbywają się swoich zasobów przy minimalnym zysku. 


  • Ether spadł poniżej poziomu 1500 dolarów. Ostatni raz kryptowaluta była handlowana tak tanio w marcu 2023 roku.
  • Wieloryby sprzedają ETH, rezygnując z długoterminowych zysków. Firma rodziny Donalda Trumpa również sprzedaje.

Ethereum wraca do poziomów z okresu bessy

Sytuacja na wykresie cenowym wygląda tragicznie. Od początku tego roku kurs drugiej największej kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej spadł o ponad 55% i nic na razie nie wskazuje na to, aby trend ten miał ulec odwróceniu.

Nastroje wśród inwestorów są marne, co sygnalizuje chociażby Indeks Strachu i Chciwości wskazując na „ekstremalny strach”.

ETH znajduje się obecnie na poziomach cenowych z początku 2023 roku, czyli okresu, gdy dopiero wychodziliśmy z ostatniej kryptozimy.

Wykres cenowy Ethereum na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Doszło już nawet do tego typu sytuacji, że swoich zasobów ETH pozbywają się duzi gracze, którzy HODLowali tę kryptowalutę przez kilka lat.

Platforma analityczna Lookonchain poinformowała chociażby o tym, że pewien wieloryb, który przechowywał 10 tys. sztuk tego tokena przez ostatnie 900 dni, postanowił sprzedać wszystko, osiągając minimalny zysk.

Nie sprzedał, gdy Ether przekroczył 4000 USD. Ale dziś wyszedł z zyskiem w wysokości 2,75 mln USD. Zysk w szczycie wyniósłby 27,6 mln USD

– wskazują analitycy.

To nie koniec, ponieważ nawet dowodzona przez Erica Trumpa firma World Liberty Financial (WLF) zaczęła ponoć wyprzedawać swoje zapasy ETH. A jeszcze niedawno syn prezydenta USA otwarcie nakłaniał wszystkich do zakupów tego altcoina.

Portfel prawdopodobnie powiązany z World Liberty sprzedał 5471 ETH (8,01 mln USD) po cenie 1465 USD

– poinformowało Lookonchain.

Większość inwestorów ETH znajduje się pod kreską

Jak wynika natomiast z danych on-chain od platformy analitycznej Glassnode, niezrealizowany zysk netto/strata (NUPL) w przypadku etheru znalazł się w strefie „kapitulacji”. Oznacza to, że większość inwestorów trzyma ETH ze stratą.

Czy jesteśmy świadkami powolnej śmierci projektu Vitalika Buterina? Nie do końca. Fundamenty tego ekosystemu w dalszym ciągu pozostają silne, chociaż krążąca wokół niego narracja jest skrajnie negatywna.

Miałem ostatnio okazję rozmawiać z Kamilem Predeckim z kanału Encyklopedia Kryptowalut, o tym, w czym tkwi największy problem związany z Ethereum.

YouTube video thumbnail


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->