Twórca Ricka i Mortiego sprzedał wirtualne obrazy za 1300 ETH | Wiadomości | CrypS.

Twórca Ricka i Mortiego sprzedał wirtualne obrazy za 1300 ETH

Konrad Juszczyk
Twórca Ricka i Mortiego, Justin Royland sprzedał swoje dzieła sztuki na Nifty Gateway Blockchain

Justin Royland będący twórcą popularnego serialu animowanego „Rick i Morty” sprzedał swoją debiutancką kolekcję krypto dzieł sztuki za 1300 ETH ($...).

Dzieła sztuki od Justina Roylanda

Kolekcja zatytułowana „Najlepsze, co mogłem zrobić” zawiera 16 dzieł sztuki w postaci tokenów NFT, od twórcy serialu animowanego o przygodach szalonego naukowca Ricka Sancheza i jego wnuka Mortiego Smitha. Każdy z tokenów ma wbudowaną unikalną informację identyfikacyjną, co oznacza, że może być w posiadaniu tylko jednej osoby – jest to wartość ceniona przez kolekcjonerów, która może podnieść cenę dzieła.

Sam token jest oparty o blockchain Ethereum, gwarantując prywatność właścicelom. Część dochodów z aukcji, która zebrała łącznie około 1,5 miliona dolarów zostanie przeznaczona na pomoc bezdomnym w Los Angeles. Sam Justin wypowiedział się na temat aukcji mówiąc, że przetestował tym sposobem granice w sztuce kryptograficznej.


Niektóre z prac Roylanda miały aż 100 egzemplarzy, jak na przykład praca zatytuowana „It’s Basically Tree Guy” (10 dolarów za sztukę) czy „Eligible Bachelors” (100 dolarów za sztukę).

Justin Royland dzieła sztuki sprzedane za ethereum

Były jednak prace, które miały tylko 1 egzemplarz, dzięki czemu osiągnęły wyższą cenę. Dla przykładu praca „First Rick and Morty Crypto Art” została sprzedana za 150,000 USD, a „The Smintons”, będąca oczywistym ukłonem w stronę serialu animowanego The Simpsons za 290,100 USD. Minimalna cena na aukcji za „The Smintons” wyniosła 14,999 dolarów, ponieważ za tyle został sprzedany fizyczny egzemplarz pracy. Udowadnia to, że w chwili obecnej tokeny NFT są cenniejsze niż fizyczne odpowiedniki prac.

Praca twórcy "Rick i Morty" sprzedana na aukcji Nifty Gateway
„First Rick and Morty Crypto Art” (150,000$) i „The Smintons” (290,100$)

Świetlana przyszłość dla sztuki opartej na NFT

Wszystkie prace Roylanda wystawione na aukcje znajdziecie na stronie Nifty Gateway, która organizuje tego rodzaju aukcje dzieł sztuki. Platforma przynależy do giełdy Gemini i wchodzi do mainstreamu wraz z artystami, chcącymi spieniężyć swoje wysiłki.

Boom na tego rodzaju aukcje nastąpiły po wejściu artysty CGI, znanego jako Beeple i sprzedaniu swojej kolekcji za 3,5 miliona dolarów. Tylko w grudniu ubiegłego roku sprzedano dzieła sztuki NFT za ponad 8,2 miliona dolarów, możemy przypuszczać, że w tym roku wyniki pobiją wszelkie rekordy. Jest to wspaniały czas dla historii sztuki.

Praca Beeple sprzedana na Nifty Gateway
Praca Beeple sprzedana na Nifty Gateway

Innym artystą, którego prace są szeroko znane wśród fanów cyfrowych dzieł sztuki jest Billelis, który również wystawił aukcje na Nifty Gateway. Twórca wypuścił 2 kolekcje, jedną bez ograniczonej podaży, która sprzedała dzieła sztuki za łączną wartość 100,500 USD, a drugą z niskim nakładem, której prace sprzedały się za 39,960 USD, a ostatnie unikalne dzieło sztuki jest dostępne do licytacji przez 12h w momencie pisania tekstu.

Twórca Ricka i Mortiego, Justin Royland sprzedał swoje dzieła sztuki na Nifty Gateway
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.