Beeple sprzedał kolekcję dzieł sztuki NFT za 3,5 miliona dolarów | Wiadomości | CrypS.

Beeple sprzedał kolekcję dzieł sztuki NFT za 3,5 miliona dolarów

Konrad Juszczyk
dzieła sztuki NFT Beeple sprzedane

Artysta CGI Mike Winkelmann, nazywany przez społeczność Beeple szczególnie znany z jego niesamowitych dzieł tworzonych codziennie od ponad 13 lat sprzedał swoje cyfrowe dzieła sztuki przez platformę Nifty Gateway.

Cała akcja

Wszystko zaczęło się od publikacji postu na Twitterze przez artystę znanego szerszemu gronu jako Beeple, ogłaszającego sprzedaż 21 jego prac na stronie internetowej. Wydarzenie nabrało hypu ze względu na fakt, że prace były oparte na NFT, które są poparte dokumentami wraz z próbką włosów w celu weryfikacji autentyczności.

10 z 21 aukcji zostało sprzedanych w sobotę (12 grudnia) za kwotę 942,866 dolarów! W tym samym dniu, w którym odbyły się aukcje, praca odwołująca się do Ethereum „Into The Ether” została sprzedana na rynku wtórnym za ponad 100,000 dolarów (pierwotnie za mniej niż 1000 USD). Kolejne 10 aukcji zostało sprzedanych, osiągając zyski w wysokości 1,251,000 dolarów, co daje łącznie ponad 2,6 mln USD w ciągu 3 dni. Ostatnia praca ze wszystkich 21, została ujawniona chwilę przed licytacją i została zlicytowana przez Tima Kanga za 777,777 dolarów.

Prace NFT Beeple wystawione na aukcję
Źródło: https://www.beeple-collect.com/collections-1

Wielki sukces

Rynek żetonów niewymienialnych NFT Nifty Gateway należący do giełdy Gemini był gospodarzem aukcji, w ramach której pojedyncze cyfrowe dzieła Beeple’a zostały sprzedane. W sumie 21 dzieł sztuki inspirowanych technologią, naturą czy Gwiezdnymi Wojnami zostało sprzedanych na aukcji za ponad 3,5 miliona dolarów, co skłoniło artystę do opublikowania na Twitterze wideo, na którym jego przyjaciele świętując oblewali go szampanem.

Zaciekła walka

Inwestorzy w NFT, Tim Kang i „Metakovan”, rozpoczęli zaciekłą wojnę przetargową o ostatnie z dzieł wystawione na licytacje, stale podnosząc cenę z 200,000 do 380,000 dolarów, zanim Kang rozbił bank i złożył ofertę w ostatniej sekundzie aukcji w wysokości 777,777 dolarów.

Trzeba przypomnieć, że aukcja pobiła poprzedni rekord o 1300% ustanowiony przez Trevora Jonesa sprzedającego dzieło NFT „Byk Picassa” za 55,555 dolarów. Inwestor po zakupie dzieła za niebotyczną sumę prawie miliona dolarów pochwalił Beeple’a podkreślając jego wyjątkową etykę pracy i dbałość o szczegóły.

„Mam nadzieję, że mogliśmy stanąć po stronie przyszłości kreatywności, otwartej współpracy i niezależności dzięki cyfrowemu podpisowi”.

dzieła sztuki NFT Beeple sprzedane
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.