Toncoin rośnie o ponad 30% i zalicza ATH, mimo krytycznej luki Telegrama | Wiadomości | CrypS.

Toncoin rośnie o ponad 30% i zalicza ATH, mimo krytycznej luki Telegrama

Toncoin rośnie o ponad 30% i zalicza ATH, mimo krytycznej luki Telegrama

Kryptowaluta przynależna do blockchaina warstwy 1 – toncoin (TON) – powiązana z Telegramem, stała się 9. co do wielkości projektem na rynku. W ciągu ostatnich 24 godzin jego kurs wzrósł o ponad 35%. Co ciekawe, skok ten nastąpił mimo wykrycia krytycznej luki w popularnej aplikacji służącej, jako komunikator internetowy.


  • Toncoin znalazł się na 9 pozycji wśród największych kryptowalut,
  • Podczas gdy TON kontynuował wzrost w ciągu ostatniej doby, znana firma analityczna poinformowała o krytycznej luce dot. aplikacji Telegram. 

Toncoin z mocnym skokiem wartości

Aktualnie całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowaluty TON przekracza próg 22,9 mld dol. Tym samym projekt ten wskoczył na 9 pozycję wśród największych wirtualnych walut, wyprzedzając cardano (ADA). Cena jednostkowa TON wynosi aktualnie około 6,56 dol. Co więcej, kryptowaluta ta ustanowiła dziś nowe ATH w okolicy 7,08 dol.  Wielu obserwatorów rynku zastanawia się, co spowodowało ten nagły wzrost. 

TON
Wykres TON. Źródło: tradingview.com

Warto zauważyć, iż duże ożywienie cenowe nastąpiło po tym, gdy programiści z TON Society przeznaczyli Toncoin o wartości ponad 5 milionów dolarów na to, aby zachęcić użytkowników do weryfikacji swoich tożsamości za pomocą technologii skanowania dłoni.

Celem wspomnianego projektu jest umożliwienie cyfrowej weryfikacji tożsamości użytkowników Telegramu w ciągu najbliższych 5 lat, jak również przekazanie miliona TON użytkownikom uczestniczącym w programie potwierdzania tożsamości.

20 marca br. Toncoin uruchomił także zachęty dla użytkowników o łącznej wartości 115 milionów dolarów. Jednak tym, co może wzbudzać obawy wśród niektórych inwestorów, jest dystrybucja tokenów TON. Z danych on-chain wynika bowiem, że ponad 60% dostępnej podaży TON znajduje się w posiadaniu 10 największych kryptowalutowych portfeli. Dodatkowo aż 93% podaży TON znajduje się w rękach jedynie 100 adresów. 

Krytyczna luka Telegrama

Wzrostowi nie przeszkodziło nawet poważne zagrożenie bezpieczeństwa w aplikacji Telegram. Dziś poinformowała o nim firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem CertiK. Zwróciła ona uwagę na to, iż w desktopowej wersji wspomnianej aplikacji wykryto możliwe RCE.

Problem ten naraża użytkowników na złośliwe ataki za pośrednictwem specjalnie spreparowanych plików multimedialnych, takich jak obrazy lub filmy.

https://twitter.com/CertiKAlert/status/1777632812700713254

Eksperci wydali instrukcję dla użytkowników co należy zrobić, aby uniknąć zagrożenia:

Ze względów bezpieczeństwa wyłącz funkcję automatycznego pobierania. Wykonaj następujące kroki:

Przejdź do ustawień.

Stuknij w „zaawansowane”.

W sekcji „automatyczne pobieranie multimediów” wyłącz automatyczne pobieranie „zdjęć”, „wideo” i „plików” we wszystkich typach czatów (czaty prywatne, grupy i kanały).

Aktualizacja: Zespół Telegrama skontaktował się z nami, by przekazać informację, że nie potwierdzają wykrycia luki w swojej aplikacji desktopowej. Manager firmy twierdzi, informacja przekazana przez CertiK jest nieprawdziwa. Która ze stron ma rację? Na wszelki wypadek pozostańcie czujni.

Toncoin rośnie o ponad 30% i zalicza ATH, mimo krytycznej luki Telegrama

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.