Tether odmawia blokowania adresów powiązanych z Tornado Cash | Wiadomości | CrypS.

Tether odmawia blokowania adresów powiązanych z Tornado Cash

Redakcja
tether

Tether, emitent stablecoina USDT, odmówił zamrożenia adresów związanych z mikserem transakcji Tornado Cash bez odpowiednich wniosków ze strony organów ścigania.


W oświadczeniu firmy możemy przeczytać:

Jak dotąd OFAC nie wskazał, że emitent powinien zamrozić adresy rynku opublikowane na liście SDN lub obsługiwane przez osoby i podmioty objęte sankcjami OFAC. Co więcej, żaden amerykański organ ścigania ani regulator nie złożył takiego wniosku, mimo naszych bliskich kontaktów.

Zgodnie z komunikatem prasowym, firma postrzega jednostronne blokowanie adresów jako „lekkomyślne i destrukcyjne” działanie. Zdaniem ekspertów, takie działania mogą negatywnie wpłynąć na dochodzenia organów ścigania.

Tether skrytykował Circle, firmę stojącą za stablecoinem USDC, która wpisała na czarną listę adresy związane z usługą mieszania:

Uważamy, że działania Circle podjęte bez wytycznych władz są przedwczesne. Mogą one zagrozić pracy organów regulacyjnych i organów ścigania.

Kierownik ds. rozwoju Unstoppable Finance Patrick Hansen podkreślił, że pomimo swojego stanowiska, Tether aktywnie blokuje adresy w sieci Ethereum. Spółka prawie dziesięciokrotnie wyprzedza pod tym względem emitenta USDC.

Platformy infrastrukturalne Infura i Alchemy zablokowały zapytania RPC do Tornado Cash. Giełda Uniswap również zamknęła dostęp do swojej platformy dla kilku większych adresów. Podobne działania podjął DEX dYdX.

Sankcje OFAC na Tornado Cash

8 sierpnia 2022 roku OFAC umieścił na swojej liście sankcji stronę internetową Tornado Cash, a także 39 adresów powiązanych z Ethereum i 6 USDC.

12 sierpnia władze holenderskie aresztowały anonimowego mężczyznę pod zarzutem udziału w praniu pieniędzy i ukrywania przestępczych przepływów finansowych za pośrednictwem mikser. Później okazało się, że w sprawę zamieszany jest Alexey Pertsev, twórca serwisu.

22 sierpnia w Amsterdamie odbył się popierający go wiec. Uczestnicy stwierdzili, że open source nie jest przestępstwem i że władze powinny ścigać prawdziwych hakerów.

tether



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.