Ten token niebawem straci swój status ''prywatnej monety'' | Wiadomości | CrypS.

Ten token niebawem straci swój status ”prywatnej monety”

haker-scam

Prywatne kryptowaluty doświadczają w ostatnich miesiącach intensywnych regulacji. Na skutek tego ZEN przestanie posiadać status coina o tym właśnie charakterze.


Projekt Horizen ogłosił, że wszystkie funkcje prywatności zostaną usunięte na poziomie konsensusu po zatwierdzeniu aktualizacji ZenIP 42204. Według platformy wycofanie skoncentrowanych na prywatności puli głównego blockchaina Horizen będzie wprowadzone jako część nadchodzącej obowiązkowej aktualizacji systemu, która zostanie przeprowadzona na przełomie sierpnia/września tego roku. 

Dlaczego Horizen zdecydowało się na taki krok? 

W oficjalnym wpisie na blogu Horizen stwierdzono, że społeczność już zatwierdziła propozycję ZenIP 42204, które zmierza w kierunku wycofania skoncentrowanych na prywatności puli tokenów głównego blockchaina. Projekt uzasadnia takie działania chęcią legalnego  zapewnienia dostępu dla ekosystemu wszystkim użytkownikom. 

Celem wycofania jest zapewnienie, że Horizen stosuje technologię prywatności w odpowiedni i zrównoważony sposób. To pozwala napędzać wzrost ekosystemu i zminimalizować ryzyko penalizacji sieci.

Obecnie regulatorzy z różnych jurysdykcji podejmują kroki w celu wprowadzenia zakazu kryptowalut zwiększających prywatność użytkowników w jakiekolwiek formie. Przykładowo, Dubajski Urząd Regulacyjny Aktywów Wirtualnych (VARA) zakazał wszelkich działań związanych z monetami prywatności takimi jak Monero (XMR) i Zcash (ZEC) w celu zapobiegania nielegalnym działaniom klientów. Binance również poszedł w tym kierunku na skutek prowadzonego sporu sądowego z SEC i ogłosił plany częściowego wycofania monet prywatności dla użytkowników we Francji, Włoszech, Hiszpanii i Polsce.

Jak ma przebiegać wycofanie prywatnej monety? 

Zmiana ma zostać wprowadzona poprzez hard fork. Na tej podstawie zostaną uniemożliwione transakcje z transparentnymi danymi wejściowymi na poziomie konsensusu.

Po wycofaniu głównych pul skoncentrowanych na prywatności, wszystkie funkcje prywatności zostaną usunięte z głównego blockchaina Horizen na poziomie konsensusu. To oznacza, że ZEN przestanie być monetą prywatności

– czytamy w komunikacie.

Oprócz chęci życia w zgodzie z regulatorami Horizen zaznacza, że obecnie jego ukryte transakcje opierają się na ,,Sprout”, czyli przestarzałej technologii prywatności ZCash. Ponieważ oryginalne wydanie Zcash zostało wycofane na rzecz sapling i blossom, platforma sugeruje, że ten ruch pozwala na ulepszanie i innowacje w tym zakresie.

Czy to zwiastuje koniec monet prywatności? Na terenie krajów wprowadzających określone regulacje – prawdopodobnie tak. Pamiętajmy jednak, że natura nie lubi próżni, a świat finansów i prawa jest wyjątkowo podatny na szukanie luk systemowych, które szybko zostają wykorzystywane. 

haker-scam

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.