Spying on the Scammers - zhakował oszustów i podglądał ich przez kamery | Wiadomości | CrypS.

Spying on the Scammers – zhakował oszustów i podglądał ich przez kamery

Redaktor: Albert Czajkowski
scam indie

Jim Browning nie lubi scammerów i postanowił zrobić im psikus. Zastawił wnyki i złapał w nie indyjskie call center oszukujące ludzi z różnych stron świata. Po przejęciu dostępu do monitoringu biura stworzył film, który można obejrzeć na YouTube. 

Brytyjczyk przedstawiający się jako Jim Browning przygotował swój komputer i gdy przyszła odpowiednia pora uzyskał dostęp do urządzenia, z którego nachodził go scammer. Z uwagi na to, że poziom zabezpieczeń całego call center był dość marny, Jim szybko osiągnął to co chciał. Mianowicie zdobył dostęp do panelu administratora monitoringu biura. Ponieważ kamery nie nagrywały dźwięku przejął nagrania rozmów. Później wystarczyło już tylko połączyć jedno i drugie.

Jim Browning postanowił poznać także samych pracowników. Informacje na ich temat znalazł w bazie danych call center. Ponadto prowadził z nimi rozmowy. Skąd wiedział z kim rozmawia? Ustawił fioletowe tło na swoim pulpicie i pozwalał aby scamerzy przejmowali dostęp do jego urządzenia. Widząc fiolet na ekranie, któregoś z komputerów od razu wiedział kto z nim rozmawia.

Łowca scammerów skleił z nagrań film, który pociął na odcinki cyklicznie wypuszczane na YouTube. Możemy w nim oglądać oszustów w ich naturalnym środowisku. Podczas pracy i na przerwach, w biurze szefa i podczas konsumpcji alkoholu, mówiących “we don’t give a shit about our customers” i przedstawiających się zmyślonymi nazwiskami. Autor wyjaśnia ich i demaskuje. “Spying on the Scammers” to dzieło godne polecenia. Warto wspomnieć, że to co zrobił Jim Browning jest nielegalne, ale na pewno przyniosło mu dużą satysfakcję i być może nikt go za to nie pozwie. Nagrania przekazał także BBC, które przygotowało na ich temat, taki materiał.

scam indie



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.