Społeczność Solana nakłoniła hakera do zwrotu skradzionych NFT | Wiadomości | CrypS.

Społeczność Solana nakłoniła hakera do zwrotu skradzionych NFT

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
hack nft

Członkowie społeczności Solana przygotowali pułapkę na hakera. Za jej pomocą udało im się odzyskać 25 skradzionych NFT.


Historia rozpoczęła się od włamania na serwer Discord gry Uncharted NFT. Hack dotknął 109 graczy i spowodował straty w wysokości 150 SOL (~6420$ USD) i 25 tokenów z kolekcji World of Solana (WOS). Wśród tych ostatnich znalazły się trzy rzadko spotykane NFT z pierwszej setki MoonRank.

Kolekcja zawiera łącznie 2222 unikalne obrazy kobiecych awatarów. W ciągu ostatnich 24 godzin średnia cena sprzedaży wynosiła 3 SOL (~128,4 USD). Najdroższy token WOS – #1874 jest wyceniany na 123 SOL, czyli około 5264 dolarów przy obecnym kursie.

Zespół WOS opracował plan odzyskania skradzionych NFT. Skontaktował się z partnerem ds. rozwoju o pseudonimie CyberFrogsNFT i poprosił go o ustalenie opłaty licencyjnej za tokeny na poziomie 98% w stosunku do zwyczajowych 5%. WOS relacjonuje:

Zastawiliśmy pułapkę i poprosiliśmy naszą społeczność, aby miała oko na rynek Magic Eden.

Dwa dni później haker wystawił na sprzedaż wszystkie 25 skradzionych NFT. Członkowie społeczności kupili 15 tokenów, a kolejne 10 zostało zakupione przez inwestora o pseudonimie FamousFoxFed w drodze snipingu.

Deweloperzy WOS-u skontaktowali się z nim, aby omówić kwestię refundacji i zwrotu NFT właścicielom. Zespół podsumował całą akcję w następujący sposób:

Morał z tej historii jest taki, że do przypalania należy zawsze używać osobnej brytfanki, a podczas mielenia mięsa należy zachować ostrożność. To już drugi raz, kiedy nasza społeczność odzyskała NFT skradzione przez oszustów.

hack nft



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.