Sieć COMIT uruchamia pomost między monero i bitcoinem | Wiadomości | CrypS.

Sieć COMIT uruchamia pomost między monero i bitcoinem

Redaktor: Albert Czajkowski
Monero rośnie o ponad 30% ze względu na amerykańskie plany podatkowe

COMIT Network pracuje nad zdecentralizowanym pomostem między blockchainami bitcoina i monero. W ostatnich dniach ogłoszono uruchomienie wersji beta projektu.

Narzędzie tworzone przez COMIT, pozwoli na tworzenie atomowych swapów pomiędzy bitcoinem i monero w zdecentralizowany i prywatny sposób. Założeniem projektu jest otwarcie swobodnego kanału do wymiany BTC na XMR.

Bitcoin jest pseudo-anonimowy. Można ustalić drogę każdego coina od momentu jego pojawienia się w sieci. Środki skradzione w atakach hakerskich są łatwe do identyfikacji i da się śledzić kolejne adresy, na które trafiają. Chcąc zyskać większą prywatność można korzystać z mikserów kryptowalut. Usługi tego typu nie cieszą się jednak dużą popularnością, więc środki, które trafiają do mieszania, również mogą znaleźć się kiedyś na oku instytucji.

Inaczej przedstawia się sprawa monero, którego prywatność jest dużo wyższa niż w przypadku bitcoina. XMR wykorzystuje technologie, dzięki którym w ukryciu pozostają takie dane jak: rozmiar transakcji, portfele nadawcy i odbiorcy oraz adresy IP, z których wykonano zlecenia. Dzięki temu kryptowaluta zdobywa rosnącą popularność wśród cyberprzestępców, zwłaszcza gangów ransomware, co wpływa negatywnie na jej odbiór. Z monero chętnie korzystają jednak także zwykli użytkownicy, którzy cenią swoją anonimowość w sieci.

Atomowe swapy

Do tej pory większość usług pozwalających na przerzucanie środków pomiędzy blockchainami bitcoina i monero, była scentralizowana, a pośrednik w jakiś sposób rejestrował dane osób, które z nich korzystały. Jeżeli nie poprzez weryfikację KYC, to choćby poprzez adres IP lub historię transakcji. Wraz z pojawieniem się atomowych swapów on-chain (inaczej cross-chainowe swapy) użytkownicy mogą przełączać się między walutami bez ujawniania swoich danych. To zwiększa prywatność, pozwalając na transakcje bez pozostawiania cyfrowych śladów. Tego rodzaju rozwiązania z pewnością nie przypadną jednak do gustu władzom i służbom, dla których staną się one oczywistym celem do zwalczania.

Monero rośnie o ponad 30% ze względu na amerykańskie plany podatkowe



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.