Seulska policja przeprowadziła drugi nalot na giełdę Bithumb | Wiadomości | CrypS.

Seulska policja przeprowadziła drugi nalot na giełdę Bithumb

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
korea południowa kryptowaluty

Policja w Korei Południowej, przeprowadziła drugi, w ciągu zaledwie pięciu dni nalot na Bithumb – wiodącą giełdę w tym kraju. Jej zarząd oskarżany jest o defraudowanie środków.

Według KBS, jednostka wywiadowcza Seulskiej Agencji Policji Metropolitalnej (Seoul Metropolitan Police Agency) twierdzi, że w dniu 7 września około godziny 11 rano, dokonała nalotu na dwa biura należące do Bithumb – w tym na siedzibę w Gangnam. Jest to już drugi raz w ciągu zaledwie 7 dni. Pierwszy nalot w Gangnam miał miejsce w dniu 2 września.

Funkcjonariusze potwierdzili, że naloty zostały przeprowadzone, aby zabezpieczyć nowe dowody. Policja prowadziła dochodzenie w sprawie giełdy, a w szczególności jej dwóch przedstawicieli kadry kierowniczej. Wg. władz odgrywają oni kluczową rolę w zarządzaniu firmą, dokonując oszustw i malwersacji.

Sprawa tokena BXA

W grudniu, grupa inwestorów zwróciła się do policji z prośbą o podjęcie działań. Inwestorzy oskarżyli Lee Jung-hoon, prezesa zarządu Bithumb Holdings oraz prezesa Grupy BK Kim Byung-guna o nie dotrzymanie obietnicy umieszczenia na platformie tokena o nazwie BXA.

Inwestorzy twierdzą, że w 2018 r. stracili tysiące dolarów na swoich inwestycjach. Wartość tokena spadła, a nieumieszczenie BXA na giełdzie oznaczało, że pomimo wspaniałych obietnic, inwestorzy stracą pieniądze.

We wcześniejszych raportach, dziennikarze z Korei Południowej twierdzili, że kluczową rolę w tej sprawie może odgrywać tajemnicza fasadowa firma z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Zarówno Lee, jak i Kim obwiniali się wtedy nawzajem za fiasko tokena BXA.

BXA był flagową monetą grupy z Singapuru, która zalegała z płatnościami, po wyrażeniu zgody na wykupienie udziałów w Bithumb w 2018 roku.

ZDnet Korea twierdzi, że sprzedaż tokena BXA przyniosła około 25,3 mln dolarów zysku. Inwestorzy natomiast uważają, że Lee i Kim zdefraudowali te środki.

korea południowa kryptowaluty



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.