Rosyjski raper aresztowany za pranie pieniędzy przy użyciu BTC | Wiadomości | CrypS.

Rosyjski raper aresztowany za pranie pieniędzy przy użyciu BTC

rosyjski raper aresztowany za pranie bitcoinów

Maksim Boiko, znany też jako Plinofficial, został aresztowany 27 marca przez FBI. Władze USA zarzucają mu pranie pieniędzy oraz kontakty z międzynarodowa grupą przestępczą QQAAZZ. 

Jak donosi Cointelegraph, Boiko zwrócił na siebie uwagę amerykańskich władz 19 stycznia. Wtedy właśnie przybył do Stanów Zjednoczonych mając przy sobie 20 000 USD w gotówce. Jak wyjaśniał celnikom na lotnisku Miami, pieniądze pochodziły z jego inwestycji w bitcoiny oraz z wynajmu mieszkań w Rosji.

Śledczy szybko powiązali Boikę, z jednym z kont na nieczynnej już giełdzie kryptowalut BTC-e. Zanim zamknięto ją w 2017 roku, przez jej rachunki zdążyły przepłynąć bitcoiny warte setki milionów dolarów, które nie zawsze pochodziły z legalnych źródeł. Sądzony obecnie we Francji operator giełdy – Aleksander Winnik, miał wyprać m.in. 300 000 BTC pochodzących z ataku hakerskiego na giełdę Mt.Gox.

Zatrzymany końcem marca rosyjski raper, do rejestracji na giełdzie BTC-e użył adres mailowy plinofficial@me.com. Na jego konto na platformie, wpłynęło w sumie 136 BTC pochodzących z podejrzanych źródeł. Amerykańskie władze oskarżają Boikę o pranie pieniędzy w latach 2015 – 2017 oraz o konszachty z międzynarodową grupą przestępczą QQAAZZ.

Poza emailem, użytym do rejestracji, istotnymi dowodami przeciwko raperowi okazały się jego media społecznościowe. Jak szybko zorientowali się śledczy, prezentowane w nich grube pliki banknotów nie odpowiadały popularności ani osiągnięciom muzycznym Plinofficiala.

rosyjski raper aresztowany za pranie bitcoinów



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.