Ripple, Brave i Huobi dołączyły do PayID | Wiadomości | CrypS.

Ripple, Brave i Huobi dołączyły do PayID

Redakcja
PayID

Ponad 40 firm, w tym Ripple, Brave i Huobi, połączyło siły w celu utworzenia Koalicji Otwartych Płatności (Open Payments Coalition) i uruchomienia uniwersalnego systemu płatności PayID.

PayID – uniwersalny, natychmiastowy system płatności

Docierając do ponad 100 milionów konsumentów, nowy procesor płatności PayID pozwoli użytkownikom na wysyłanie lub otrzymywanie pieniędzy w dowolnym miejscu na świecie, w dowolnej sieci płatniczej, w czasie rzeczywistym.

Użytkownicy PayID podając adres e-mail lub numer telefonu powiązany z ich kontem bankowym, będą mogli otrzymywać pieniądze natychmiast, bez konieczności używania skomplikowanych i długich numerów kont bankowych, międzynarodowych kodów, numerów rutingowych, czy kodów SWIFT.

Zaangażowane w projekt firmy powiązane z kryptowalutami i blokchainem to BitGo, BitPay, Bitrue, Bitso, Bitstamp, Blockchain.com, Brave, BTC Markets, CipherTrace, Coinone, Crypto.com, Huobi, Independent Reserve, Liquid, Ripple i wiele innych.

Według Ethana Bearda z Ripple, celem PayID jest stworzenie szybkiego i łatwego systemu płatności.

“Gdyby wysłanie płatności było tak bezproblemowe, jak wysłanie wiadomości e-mail lub tekstu, wszyscy wysłalibyśmy więcej pieniędzy szybko i łatwo na całym świecie”

– powiedział.

Dyrektor Generalny Liquid Group Inc, Mike Kayamori, stwierdził, że kryptowaluty są kluczowym elementem projektu.

“Płatności będą musiały być interoperacyjne pomiędzy pieniędzmi fiducjarnymi i kryptowalutami, a jednocześnie łatwe do wysyłania i otrzymania na całym świecie”.

PayID w Australii

PayID jest już powszechnie używany w Australii, gdzie był stopniowo wprowadzany w ciągu ostatnich trzech lat. Większość użytkowników banków i giełd kryptowalutowych w kraju może już wysyłać i otrzymywać natychmiastowe przelewy pieniężne w dowolnym momencie, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

“PayID jest kolejnym ważnym etapem w infrastrukturze, który zapewni łatwe dokonywanie płatności międzynarodowych odbiorcom”.

– powiedziała Caroline Bowler, dyrektor generalny australijskiej giełdy BTC Markets,

PayIDreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.