Raport prezesa Fed wywołał spadki na rynku kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Raport prezesa Fed wywołał spadki na rynku kryptowalut

Zerelik Maciej
bitcoin crash spadki

Przewodniczący Rezerwy Federalnej USA Jerome Powell ogłosił nowe cele agencji i przyszłe czynniki makroekonomiczne, które będą niekorzystne dla wzrostu branży kryptowalutowej.


W pierwszej połowie roku dane dotyczące indeksu cen konsumpcyjnych w USA wzrosły o 8,5 proc. rok do roku. Inflacja i rosnące wydatki na konsumpcję osobistą gospodarstw domowych miały pozytywny wpływ na rynek kryptowalut, wywołując tymczasowy rajd w górę.

Dwa flagowe aktywa branży kryptowalut, bitcoin i ether, rosły odpowiednio o 4% i 5%. Jednak już godzinę po rozpoczęciu przemówienia Jerome Powella kursy zaczęły spadać. W momencie publikacji tego artykułu BTC jest notowany na poziomie 20 100 dolarów, natomiast ETH oscyluje w okolicach 1500 dolarów.

Spadek został wywołany przez wypowiedź Powella na temat przyszłych czynników makroekonomicznych, które będą niekorzystne dla branży kryptowalutowej. Powell rozpoczął swoje wystąpienie od stwierdzenia, że agencja skupi się na przywróceniu inflacji do 2%. Podkreślił znaczenie stabilności cen dla gospodarki i odpowiedzialność Fed za tą kwestię.

Według Powella wyższe stopy procentowe, wolniejszy wzrost gospodarczy i miękkie warunki na rynku pracy zmniejszą inflację, choć spowodują pewne szkody dla gospodarstw domowych i przedsiębiorstw.

Przywrócenie stabilności cen zajmie trochę czasu i będzie wymagało aktywnego wykorzystania naszych narzędzi do równoważenia podaży i popytu. Aby obniżyć inflację, prawdopodobnie konieczny będzie trwały okres wzrostu poniżej tendencji. Będą z tym związane pewne niefortunne koszty, ale niepowodzenie w przywróceniu stabilności cen ma znacznie większe koszty.

Wcześniej były przewodniczący SEC Jay Clayton przyznał, że jednomyślność w kwestii regulacji kryptowalut w USA wydaje się nieuchwytna. Powiedział, że rząd musi zbadać nową technologię i wykorzystać ją przed nałożeniem ograniczeń.

bitcoin crash spadki
reklama
reklama