Rajd na rynku krypto napędza wzrosty memecoinów: MEW, DEGEN, NINU oraz DOGE20 | Wiadomości | CrypS.

Rajd na rynku krypto napędza wzrosty memecoinów: MEW, DEGEN, NINU oraz DOGE20

Reklama
Memecoiny

Ostatnie miesiące przyniosły wyraźne wzrosty na rynku kryptowalut. Główne cyfrowe waluty, takie jak bitcoin czy ether, doświadczyły znacznych skoków cen. Ze względu na panujący optymistyczny nastrój wśród inwestorów, pewna kategoria aktywów, znana jako memecoiny, kontynuuje swoje rajdy cenowe.


Nowe projekty memowe: $MEW, $DEGEN, $NINU i $DOGE20 zyskały na wartości, przyciągając nowych inwestorów i zyskując na popularności.

memecoiny
Źródło: Coinmarketcap.com

Przyczyny skoków cen memecoinów

Powtórzymy pewną oczywistość, że rynek kryptowalut jest niezwykle dynamiczny, a jego wzrosty mają ogromne konsekwencje dla wielu inwestorów, zarówno krótko- i długoterminowych.

Wzrost zazwyczaj następuje po długim okresie spadków cen. Hype wokół kryptowalut wywołały przede wszystkim: niedawne zatwierdzenie spotowych ETF-ów na BTC przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz zbliżający się wielkimi krokami halving bitcoina.

Analiza gwałtownie rosnących memecoinów

W kontekście wspomnianych wzrostów na rynku kryptowalut, niektóre memecoiny przykuły większą uwagę inwestorów zyskując na popularności dzięki swojej unikatowej, humorystycznej naturze i silnemu wsparciu ze strony społeczności. Poniżej przyglądamy się kilku z nich:

MEW

MEW, znany również jako cat in a dogs world, jest przykładem memecoina, który zyskał mocno na wartości w krótkim czasie. W ciągu 7 dni skok ceny o 167% .

MEW czerpie swoją popularność głównie z internetowej kultury memów i aktywności w social mediach, co sprawia, że jest atrakcyjny dla młodszych inwestorów poszukujących krótkoterminowych zysków.

MEW

DEGEN

DEGEN, czyli nieoficjalny token stworzony dla społeczności Farcaster, stanowiącą zdecentralizowaną platformę społecznościową. Został uruchomiony w styczniu 2024 roku, działa w oparciu o standard ERC-20 i jest zbudowany na blockchainie Base. W ostatnich miesiącach udział rynkowy memecoinów Base znacząco wzrósł. Wynika to właśnie z faktu adopcji memecoinów przez tę sieć.

NINU

Kolejnym tokenem ERC20 wartym uwagi jest Nvidia Inu, czyli NINU. Wyróżnia się na tle innych nowych kryptowalut prostą do zrozumienia tokenomią. Jest to moneta inspirowana gigantem technologicznym – Nvidia, który ma aspiracje stać się najbardziej wartościową firmą świata.

DOGE20 (Dogecoin20)

DOGE20, znany jako Dogecoin20, jest nową wersją popularnego dogecoina. Zauważalny jest już jest duży hype na tę walutę, ponieważ czerpie ona z ogromnej popularności swojego modnego poprzednika. 

Jest to interesujący przypadek memecoina, który może przyciągnąć zarówno starych fanów DOGE, jak i nowych inwestorów. Aby zakupić Dogecoin20, wystarczy posiadać portfel kryptowalutowy obsługujący takie sieci, jak Ethereum czy BNB Chain.

DOGE20

DOGE20 jest tokenem ERC-20, co oznacza jego kompatybilność ze wszystkimi platformami opartymi na Ethereum. Istnieje również możliwość zakupu tokenów Dogecoin20 za pomocą karty płatniczej, co umożliwia użycie tradycyjnej waluty FIAT do transakcji.

Kup Doge20

Przyszłość i trendy

W obliczu nieprzewidywalności rynku kryptowalut memecoiny wyżejopisane: $MEW, $DEGEN, $NINU i $DOGE20 – dają nadzieję na jeszcze większy zwrot z inwestycji.

Warto pamiętać, że ich wartość rośnie ze względu na dalszy rozwój rynku krypto. Być może jesteśmy świadkami zmieniających się trendów wśród cyfrowych walut i wkrótce memecoiny zdominują rynek? Memecoiny korzystają na wsparciu społeczności i działaniach marketingowych, co czyni je atrakcyjnymi, choć ryzykownymi inwestycjami.


Artykuł sponsorowany – nie traktuj zamieszczonych tutaj treści jako porady inwestycyjnej, przed podjęciem decyzji o inwestycji przeprowadź własną analizę każdego projektu.

Memecoinyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.