Kurs Dogecoina skacze do najwyższego poziomu od grudnia 2021. Memecoin wzrósł w miesiąc o 161% | Wiadomości | CrypS.

Kurs Dogecoina skacze do najwyższego poziomu od grudnia 2021. Memecoin wzrósł w miesiąc o 161%

Filip Dzięciołowski
Dogecoin

Legendarny memecoin, od którego tak naprawdę zaczęło się tworzenie prześmiewczych kryptowalut, wzbił się powyżej poziomu 0,2 dolara, co oznacza jego najwyższą cenę od połowy grudnia 2021 roku. Czy i tym razem do wybicia ceny tokena przyczynił się Elon Musk?


  • Jeden z głównych deweloperów sieci Dogecoina – Mishaboar – spekuluje nad tym, czy kryptowaluta zostanie finalnie wprowadzona na X jako akceptowalna forma płatności,
  • Chociaż właściciel platformy społecznościowej, czyli Elon Musk, stale zwodzi społeczność memecoina w tej sprawie, to chatbot AI od jego firmy – Grok – twierdzi, że nawet już teraz można płacić dogecoinem na X.
  • Praktycznie tak nie jest, ale społeczność tego projektu z entuzjazmem odebrała to stwierdzenie. Faktem jest to, że kurs DOGE znajduje się na najwyższym poziomie od 27 miesięcy.

Dogecoin to the Moon!

Kurs najstarszego z memecoinów (który ma już ponad 10 lat!) znowu rośnie i udało mu się przebić ważny psychologiczny próg 0,20 dolara. W momencie pisania tego artykułu PIESEŁ jest handlowany po cenie 0,21 USD, co oznacza skok jego ceny na giełdach o 23% w ciągu ostatnich 24h.

Natomiast w ciągu tego miesiąca ulubiona kryptowaluta Elona Muska wzrosła o 161% na swoim wykresie cenowym. Kapitalizacja rynkowa tego projektu wynosi obecnie 29,2 miliarda dolarów, co plasuje go na 9. miejscu największych kryptowalut.

Dogecoin
Wykres cenowy dogecoina na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Ostatni raz kryptowaluta stworzona przez Billy’ego Marcusa znajdowała się na tym poziomie cenowym w dniu 14 grudnia 2021 roku, czyli ponad 27 miesięcy temu. Skąd jednak tak silne wzrosty tokena w ostatnim czasie? Czyżby Musk znowu coś powiedział o swoim ulubieńcu? Tym razem nie zrobił tego bezpośrednio on, ale możemy uznać, że w jego imieniu przemówił chatbot o nazwie Grok, za którym stoi jedna z firm miliardera, czyli xAI.

Sztuczna inteligencja w odpowiedzi na pytania użytkowników tego narzędzia stwierdzała, że płatności Dogecoinem na X są już możliwe. Jak wiadomo, absolutnie nie jest to prawdą, tak więc Grok wpadł w tak zwane halucynacje, czyli zjawisko polegające na tym, że gdy AI nie wie jak odpowiedzieć poprawnie na dane zagadnienie, to zaczyna zmyślać. Chociaż, z drugiej strony część społeczności DOGE zaczęła spekulować, że nie jest to przypadek.

Czy Dogecoin pojawi się na X?

Jak wiadomo, Elon Musk stara się o uzyskanie wymaganych licencji w poszczególnych stanach USA na wprowadzenie systemu płatniczego na X, bowiem zamierza przekształcić platformę social media w „super aplikację do wszystkiego”. Ogólnie proces ten posuwa do przodu, ale w temacie kryptowalut miliarder miga się z wyraźną deklaracją, czy te pojawią się na platformie czy nie.

Dziś natomiast całą sprawę skomentował jeden z głównych deweloperów blockchaina Dogecoina, którego społeczność kryptowalut zna jako Mishaboar. Programista napisał, że spodziewa się wprowadzenia tej kryptowaluty do serwisu Muska „prawdopodobnie nie wcześniej niż w przyszłym roku”.

Dogecoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.