ETF-y na BTC notują nowy dzienny rekord wpływów! Analitycy mówią o wielkim sukcesie | Wiadomości | CrypS.

ETF-y na BTC notują nowy dzienny rekord wpływów! Analitycy mówią o wielkim sukcesie

Jacek Walewski
Bitcoin ETF

Tak, to staje się powoli nudne! Za nami kolejny dzień, w którym do bitcoinowych ETF-ów (zieeeew) wpłynęła rekordowa wartość kapitału. W tle BTC drożeje (i to jest dopiero nudne!).


  • Do ETF-ów BTC wpłacono wczoraj rekordowo dużo dolarów,
  • Zdaniem ekspertów to dopiero początek mocnego trendu wzrostowego.

ETF-y z kolejnym rekordem

Według danych BitMEX Research, wczoraj, czyli 12 marca dzienny napływ netto bitcoinów do ETF-ów przekroczył poziom 1 miliarda USD. Na tym polu nadal króluje BlackRock. Na początku tygodnia fundusz IBIT tej firmy miał już 200 000 BTC. Teraz zarejestrował jeszcze napływ 849 milionów USD. Przeliczając to na bitcoiny daje to 14 706 BTC.

Od uruchomienia amerykańskich funduszy giełdowych (ETF-ów) śledzących cenę spot bitcoina w dniu 11 stycznia 2024 r. do chwili obecnej całkowity napływ netto bitcoinów osiągnął poziom aż 4,1 miliarda USD.

Spotowe fundusze ETF na bitcoiny stoją już też za ponad 90% dziennego wolumenu obrotu, jeżeli chodzi o rynek ETF-ów, które oferują ekspozycję na BTC. ETF-y dla futures na bitcoiny mogą pochwalić się jedynie 10% udziału w rynku.

Napływ środków netto przekroczył 1 miliard USD, co stanowi nowy rekord, po ponad miesiącu od uruchomienia jest po prostu imponujący [wynik] dla każdego funduszu ETF

– skomentował nowe dane wiceprezes ds. badań w The Block, George Calle.

Amerykańskie fundusze ETF typu spot na bitcoina odniosły ogromny sukces znacznie przekraczający nawet najbardziej optymistyczne oczekiwania

– przekazał mediom analityk GSR Research, Brian Rudick.

Wpływy [kapitału] przekraczające 10 miliardów USD w ciągu zaledwie dwóch miesięcy zbliżają się do tego poziomu, który wydawał się większości możliwy do osiągnięcia w pierwszym roku. Istnieją argumenty przemawiające za tym, dlaczego wpływy te mogą od tego momentu jeszcze wzrosnąć. Są to: większe wysiłki sprzedażowe emitentów, dodanie [ETF-ów] do oferty produktów zarządzających majątkiem i normalizacja odpływów [kapitału z] GBTC [chodzi o przekształcony w ETF trust Grayscale, z którego inwestorzy wypłacają BTC – powodem są wysokie opłaty za korzystanie z niego – przyp. autora]

– dodał.

I faktycznie, można odnieść wrażenie, że ETF-owa rewolucja dopiero się zaczyna…

Kurs bitcoina rośnie

W tle widzimy ponowny skok kursu BTC. Dziś kryptowaluta Satoshi’ego Nakamoto przebiła poziom 73 000 USD. Obecnie kosztuje już 73 300 USD, co oznacza wzrost ceny o 2% od wczoraj i 9% w skali 7 dni.

Cena bitcoina
Wykres cenowy bitcoina. Źródło: TradingView
Bitcoin ETFreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.