Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [7.03.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [7.03.2023]

Redaktor: Michał Misiura
kurs kryptowalut 7 marca 2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 7 marca 2023 roku


Spis treści:


Kraken stworzy własny bank

Amerykańska giełda kryptowalut Kraken zapowiedziała, że otworzy własny bank. Platforma zdecydowała się na wejście na Wall Street w niezbyt sprzyjających czasach. Po pierwsze, SEC ostatnio jest mocno przewrażliwiona jeśli chodzi o projekty krypto. Po drugie, Silvergate Bank popadł w poważne tarapy.

Czytaj więcej: Kraken stworzy własny bank


Brazzers tworzy własny metaverse

Dobrze znane (przynajmniej mężczyznom) kanadyjskie studio filmów dla dorosłych Brazzers uruchomi własny metaverse. Nowa platforma nazwana joi.city da fanom 18+ możliwość tworzenia i interakcji z treściami cyfrowymi. Będzie ona obsługiwała narzędzia takie jak czat głosowy i VR. Rejestrować można się już teraz.

Czytaj więcej: Brazzers tworzy własny metaverse


Co czeka bank Silvergate?

Kurs akcji Silvergate zalicza kolejne spadki i wiele osób spodziewa się, że wkrótce może nastąpić upadek banku. Co stanie się, jeśli do niego dojdzie? W jaki sposób bankructwo Silvergate Capital Corp. może wpłynąć na rynek kryptowalut? Sprawdziliśmy, jak brzmi odpowiedź na te pytania.

Czytaj więcej: Kolejne bankructwo w branży krypto? Co czeka bank Silvergate


Amazon uruchomi platformę NFT już niedługo

Według mediów, gigant technologiczny Amazon uruchomi inicjatywę Web3 związaną z niewymiennymi tokenami (NFT) już 24 kwietnia. Na stronie firmy podobno pojawi się osobna zakładka – Amazon Digital Marketplace. Najpierw dostęp do 15 kolekcji będą mieli użytkownicy w Stanach Zjednoczonych. Później usługa zostanie rozszerzona na inne regiony. Start inicjatywy był podobno przekładany aż dwukrotnie ze względu na sytuację z FTX.

Czytaj więcej: Amazon uruchomi platformę NFT już niedługo


Europol namierzył członków gangu ransomware DoppelPaymer

Europol poinformował o zatrzymaniu 2 osób podejrzanych o uczestnictwo w grupie ransomware DoppelPaymer. Władze niemieckie uważają jednak, że operacja obejmowała 5 głównych członków, którzy utrzymywali infrastrukturę ataku, prowadzili negocjacje i wdrażali złośliwe oprogramowanie w naruszonych sieciach. Wydano nakazy aresztowania wobec kolejnych trzech podejrzanych.

Czytaj więcej: Europol namierzył członków gangu ransomware DoppelPaymer


Tylko 9 firm kryptowalutowych zarejestrowało się w SEC

Mimo twierdzeń amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), że rejestracja firm jest tak prosta, jak formularz na stronie internetowej, pozytywnie przez ten proces przeszło jedynie 9 firm kryptowalutowych – podaje Axios.

Czytaj więcej: Tylko 9 firm kryptowalutowych zarejestrowało się w SEC


Bitcoin spowodował 95% wzrost turystyki w Salwadorze

Prezydent Salwadoru – Nayib Bukele – powiedział, że sektor turystyczny kraju wzrósł o 95%, odkąd przyjęto bitcoin jako oficjalny środek płatniczy. Skrytykował on też niektóre instytucje bankowe, w tym Rezerwę Federalną, twierdząc, że ich polityka wypłukała dużą część oszczędności ludzi. –> źródło: CryptoPotato


Singapur rozpoczyna śledztwo przeciwko Terraform Labs (raport)

Singapurskie organy ścigania podobno rozpoczęły dochodzenie przeciwko Terraform Labs – projektowi współzałożonemu przez Do Kwona. Władze stwierdziły również, że 31-letni deweloper nie ukrywa się w państwie-mieście. –> źródło: Bloomberg


DAO zostaje uznane prawnie w Utah

Stan Utah uchwalił ustawę HB 357 o zdecentralizowanych organizacjach autonomicznych (DAO) nadając im status prawny. Prawo wejdzie w życie od 1 stycznia 2024 roku. Oznacza prawne uznanie i ograniczoną odpowiedzialność DAO oraz chroni anonimowość uczestników takich organizacji. –> źródło: Cointelegraph


Bybit wypuszcza kartę Mastercard

Giełda kryptowalut Bybit i Mastercard wypuściły wirtualną kartę debetową ICYMI. Będzie ona akceptowana przez wszystkich sprzedawców współpracujących z gigantem płatniczym (do tej pory ponad 90 milionów).


Wieloryb ETH budzi się po 5 latach

W niedzielę, 5 marca, nagle “obudziło się” wiekowe konto ETH. Jego właściciel spieniężył 10,2 tys. ETH (ok. 16 mln dolarów). Ta kryptowaluta została wydobyta jeszcze w 2017 roku.

Informację o tym podał zespół Lookonchain. Co ciekawe, “wieloryb” przelał z tej kwoty 1,3 tys. ETH (ok. 2 mln dolarów) na giełdę Poloniex.

Ile ten użytkownik zarobił na swojej inwestycji? Niestety nie wiadomo dokładnie, kiedy ten eter został wydobyty w 2017 roku. Zakładając jednak, że aktywo to było wówczas warte około 400 dolarów, zwrot z inwestycji okazuje się całkiem spory.

W tym czasie portfel wieloryba wart był 4,1 mln dolarów, co oznacza, że jego zysk wyniósł 11,9 mln dolarów. Gdyby sprzedał eter w szczytowym momencie, na przykład po 4600 dolarów w 2021 roku, przychód wyniósłby prawie 50 mln dolarów.


Binance próbowała zatrudnić Garego Genslera jako doradcę

Binance kilkakrotnie próbowała zatrudnić obecnego szefa amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), aby nawiązać bliższe więzi z amerykańskimi regulatorami. Takie informacje podał Wall Street Journal, powołując się na źródła. Binance rozważał Gary’ego Genslera jako doradcę, gdy ten wykładał w Massachusetts Institute of Technology w latach 2018-2019 – jeszcze zanim został przewodniczącym SEC. –> źródło: WSJ

kurs kryptowalut 7 marca 2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.