Kraken stworzy własny bank | Wiadomości | CrypS.

Kraken stworzy własny bank

Redaktor: Michał Misiura
kraken

Amerykańska giełda kryptowalut Kraken planuje otworzyć własny bank. Generalny radca prawny firmy Marco Santori obiecuje, że “stanie się to bardzo szybko”.


“Wkrótce, bardzo szybko. Będziemy mieli te długopisy przywiązane do stołu. Zamówimy tysiące tych długopisów i przyczepimy je wszędzie do biurek wszystkich banków z Wall Street. Będzie na nich nasze logo”.

Santori nie chciał komentować, w jaki sposób załatwią sprawy z SEC. Regulator jest ostatnio bardzo rygorystyczny wobec firm z sektora kryptowalut. Skomentował jedynie niedawny zakaz dla usług stakingu. Prawnik powiedział, że ten projekt był niewielkim ułamkiem przychodów Krakena. Dodał również, że nie uważa działań SEC za specjalny spisek przeciwko branży kryptowalutowej.

Problemy Silvergate

Giełda zdecydowała się na wejście na Wall Street w burzliwych czasach. W zeszłym tygodniu amerykański bank kryptowalut Silvergate ogłosił poważne problemy. Nie jest w stanie dotrzymać terminu 16 marca, aby złożyć swój roczny raport zysków w amerykańskiej komisji SEC. Kilka dni później firma dodała, że nie jest pewna “swojej zdolności do kontynuowania działalności”. W odpowiedzi wielu klientów zerwało swoje relacje z bankiem (Crypto.com, Coinbase, Gemini i inni).

W sobotę Silvergate Bank ogłosił, że zaprzestaje działalności własnej sieci płatności SEN. Instytucja ta była kluczowa dla wielu projektów z sektora. Problemy banku doprowadziły do spadku bitcoina i ogólnego strachu na rynku.

krakenreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.