Amazon uruchomi platformę NFT już niedługo | Wiadomości | CrypS.

Amazon uruchomi platformę NFT już niedługo

Dawid Kucharczyk
Amazon masowe zwolnienia

24 kwietnia gigant technologiczny Amazon uruchomi inicjatywę Web3 związaną z niewymiennymi tokenami (NFT). Tak wynika z informacji podanych przez The Big Whale.


Według publikacji, na stronie firmy pojawi się osobna zakładka dla Amazon Digital Marketplace. Początkowo dostęp do 15 kolekcji będą mieli użytkownicy w Stanach Zjednoczonych, a później w innych krajach. Start inicjatywy był dwukrotnie przekładany rzekomo ze względu na sytuację wokół FTX.

Wiosną 2022 roku szef Amazona, Andy Jesse, zapowiedział, że NFT w przyszłości może być sprzedawane na platformie korporacji. Podkreślił również, że spodziewa się “znaczącego wzrostu” w sektorze niewymiennych tokenów.

Na początku 2023 roku Blockworks, powołując się na anonimowe źródła, poinformował o planach firmy dotyczących uruchomienia inicjatywy związanej z NFT. Miała ona wystartować na wiosnę.

Co jeszcze słychać w Amazon?

Przypomnijmy, że w lutym platforma Amazon Web Services otworzyła stanowisko specjalisty ds. Web3. Pozycja zakłada interakcję ze start-upami i dużymi przedsiębiorstwami, rozwój usług platformy i rozbudowę grup produktowych.

Wcześniej The New York Times informował, że gigant technologiczny planuje zwolnić rekordową w swojej historii liczbę 10 tys. osób.

Amazon masowe zwolnienia



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.