Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [6.10.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [6.10.2022]

Redakcja
sytuacja na rynku kryptowalut 6.10.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 6 października


Spis treści:


Korea Płd. unieważnia paszport Do Kwona i aresztuje jego wspólnika

Paszport Do Kwona, który przebywa obecnie w nieznanym miejscu, został unieważniony przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Korei Południowej. Kwon jest przedmiotem śledztwa, mającego wyjaśnić okoliczności upadku ekosystemu Terra LUNA.

Kolejną nowością w toczącej się sprawie jest aresztowanie pierwszej osoby z otoczenia twórcy kryptowaluty. Koreańscy śledczy zatrzymali Yoo Mo, jednego z dyrektorów Terra, uważanego za kluczowego pomocnika Do Kwona.

Czytaj więcej: Korea Płd. unieważnia paszport Do Kwona i aresztuje jego wspólnika


Bitcoin wyprzedzi inne aktywa, gdy odwróci się koniunktura – twierdzi Bloomberg

Mike McGlone – starszy strateg ds. towarów w Bloomberg Intelligence – uważa, że dwie największe kryptowaluty prześcigną inne aktywa, gdy gospodarka powróci na bycze terytorium. Analityk stwierdził, że zwłaszcza Bitcoin może być na wczesnym etapie stawania się bezpieczną przystanią, taką jak obligacje skarbowe lub złoto.

Czytaj więcej: Bitcoin wyprzedzi inne aktywa, gdy odwróci się koniunktura – twierdzi Bloomberg


428 mln USD – tyle straciła branża w wyniku oszustw i hacków w III kwartale

W trzecim kwartale 2022 roku ekosystem Web3 poniósł łącznie 428,7 mln dolarów strat z tytułu włamań i oszustw. W tym okresie odnotowano 39 incydentów, z czego 30 to rzeczywiste ataki hakerskie o łącznej wartości strat 399 mln USD. Pozostałe 29,8 mln USD strat pochodziło z dziewięciu oszustw, w tym tzw. rug pulli. Najwięcej przypadło na dwa największe hacki: protokół cross-chain Nomad (190 mln dolarów) oraz animator rynku Wintermute (160 mln dolarów).

Projekty DeFi wciąż pozostają głównymi celami hakerów i oszustów – odpowiadały za 98,8% całkowitych strat, w porównaniu do 1,2% w przypadku CeFi.

Czytaj więcej: 428 mln USD – tyle straciła branża w wyniku oszustw i hacków w III kwartale


Chainalysis: Talibowie zniszczyli afgański rynek kryptowalut

Afgańczycy zwrócili się kiedyś do wirtualnych aktywów cyfrowych jako koła ratunkowego, aby otrzymywać przekazy pieniężne i darowizny z zagranicy oraz aby chronić oszczędności podczas wojny domowej. Sytuacja zmieniła się jednak diametralnie po dojściu do władzy talibów.

Według raportu firmy badawczej Chainalysis, do listopada 2021 roku do Afganistanu trafiało miesięcznie około 150 milionów dolarów w transferach kryptowalutowych. Obecnie kwota ta wynosi niecałe 80 tysięcy dolarów.

Czytaj więcej: Chainalysis: Talibowie zniszczyli afgański rynek kryptowalut


Unia Europejska finalizuje regulacje kryptowalut

Rada Unii Europejskiej podpisała tekst ustawy Markets in Crypto-Assets (MiCA). 10 października dokument trafi pod głosowanie Komisji ds. Gospodarczych Parlamentu Europejskiego. Jeżeli dalszy proces przebiegnie bez zakłóceń ustawa zostanie opublikowana w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej na początku przyszłego roku.

Unijne regulacje nałożą obowiązek weryfikacji tożsamości klientów przez dostawców usług powierniczych. To znaczy, że KYC obejmie także portfele kryptowalut, znajdujące się poza giełdami. Ponadto dostawcy usług będą zobowiązani do pokrycia strat inwestorów, jeżeli będą wynikać z ich winy.

Czytaj więcej: Rada Unii Europejskiej finalizuje tekst projektu ustawy MiCA


UE odcina Rosjan od usług związanych z kryptowalutami

Zapowiedzi sprzed tygodnia stały się faktem. Właśnie zatwierdzony ósmy pakiet sankcji wobec Federacji Rosyjskiej, zabrania Rosjanom posiadania portfeli kryptowalut w strefie euro, a także zakładania kont i przechowywania cyfrowych aktywów na jej terenie. Co za tym idzie mieszkańcy Rosji zostali odcięci od kryptowalutowych usług z UE. –> źródło: Forklog


SEC zamknęła krypto piramidę

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zamknęła CryptoFX, piramidę finansową z siedzibą w Teksasie, która od 2020 roku zebrała 12 milionów dolarów pod przykrywką inwestycji w kryptowaluty. –> źródło: SEC


Stablecoiny powiązane z inflacją mają potencjał – mówi Brian Armstrong

“Stabilne monety”, które dostosowują swoją wartość nominalną do wskaźnika cen konsumpcyjnych, mogłyby zyskać popularność. Taką opinię wyraził ostatnio szef giełdy Coinbase – Brian Armstrong. W trakcie sesji AMA, główny dyrektor wykonawczy prognozował wzrost takich aktywów. –> źródło: BeInCrypto

Z czasem możemy zobaczyć Stablecoiny bardziej zbliżone do walut fiat. Będą one poruszać się zgodnie z siłą nabywczą, powiązaną z CPI […]. Z grubsza rzecz biorąc, jeśli możesz kupić hamburgera w McDonald’s za taki token dzisiaj, powinieneś być w stanie kupić tego hamburgera za niego za pięć lat od teraz.


Binance otrzymała stałą licencję na działalność w Kazachstanie

6 października giełda kryptowalut Binance ogłosiła, że uzyskała licencję w Kazachstanie na prowadzenie platformy aktywów cyfrowych i świadczenie usług powierniczych w Międzynarodowym Centrum Finansowym w Astanie (AIFC). –> źródło: Oficjalna strona Binance


Przychody górników BTC spadły we wrześniu o 19%

Pod koniec sierpnia całkowity przychód górników pierwotnej kryptowaluty wyniósł 551 milionów dolarów, co oznacza spadek o 19% w stosunku do poprzedniego miesiąca. –> źródło: Forklog


Spada ilość USDC w obiegu

W ciągu ostatnich 3 miesięcy drugi największy stablecoin na rynku, czyli USD Coin firmy Circle, stracił około 9 miliardów dolarów kapitalizacji rynkowej. Tokeny USDC są usuwane z sieci w momencie gdy ich posiadacze wymienią je na bazową walutę. Nie bez przyczyny dla spadku udziału w rynku mogły być także kroki podjęte przez giełdę Binance, która przekonwertowała przechowywane USD Coiny na własnego stablecoina BUSD. –> źródło: The Block

sytuacja na rynku kryptowalut 6.10.2022reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.