Bitcoin wyprzedzi inne aktywa, gdy odwróci się koniunktura - twierdzi Bloomberg | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin wyprzedzi inne aktywa, gdy odwróci się koniunktura – twierdzi Bloomberg

Redakcja
bitcoin kurs

Mike McGlone – starszy strateg ds. towarów w Bloomberg Intelligence – uważa, że dwie największe kryptowaluty prześcigną inne aktywa, gdy gospodarka powróci na bycze terytorium. Analityk stwierdził, że zwłaszcza Bitcoin może być na wczesnym etapie stawania się bezpieczną przystanią, taką jak obligacje skarbowe lub złoto.

Oznaki dna

Według raportu wydanego w środę przez Bloomberga, fakt, że surowce wydają się osiągać szczyt, może sugerować, że Bitcoin osiągnął swoje dno. W dokumencie czytamy:

Kiedy wzbierająca fala gospodarcza się odwróci, widzimy skłonność wznowienia dla Bitcoina, Ethereum i Bloomberg Galaxy Crypto Index, aby przewyższyć większość głównych aktywów.

Historycznie, kryptowaluty, takie jak Bitcoin, korelowały z akcjami technologicznymi. Podstawowe aktywo cyfrowe zostało uznane za jeden z najlepiej radzących sobie walorów. Było to jednak w 2021 roku, czyli w środowisku niskich stóp procentowych. Od tego czasu wartość BTC spadła o około 70% od swojego najwyższego poziomu, ponieważ Fed cały czas zacieśnia swoją politykę.

Jednak w przypadku BTC największa zmienność panowała w czerwcu. Z kolei w III kwartale jego wyniki były niezwykle stabilne w porównaniu z innymi towarami i aktywami. Bloomberg stwierdził, że w ostatnim kwartale roku Bitcoin może stać się więc mało ryzykownym aktywem.

Analityk uważa, że Bitcoin może już uformować swoje dno. Zwłaszcza porównując go np. z Teslą. Dlaczego z Teslą? Chociaż oba reprezentują szybko rozwijające się technologie, raport stwierdza, że Bitcoin może posiadać długoterminową przewagę wydajności ze względu na jego wyjątkowo ograniczoną podaż. Podczas gdy stopa inflacji podaży Bitcoina spadnie do poziomu poniżej 1% w 2025 roku, Tesla odnotowała średnio 5% wzrost liczby akcji w obrocie każdego roku przez ponad dekadę.

Zauważono również, że październik był historycznie najlepszym miesiącem dla Bitcoina od 2014 roku. Od tego czasu osiągał on średni 20% wzrost.

Perspektywy Ethereum

Jeśli chodzi o Ethereum, analitycy stwierdzili, że jest ono obecnie uwięzione w “klatce” między 1000 a 2000 dolarów – ale mimo to przewyższyło NASDAQ 100 w 3 kwartale.

Rodząca się technologia i bardziej zmienna kryptowaluta nr 2 ma tendencję do przewyższania indeksu giełdowego w drodze do góry, ale połączenie może oznaczać punkt zwrotny, w którym Ethereum również pokonuje Nasdaq 100, gdy spada.

Bloomberg podkreślił użyteczność Ethereum jako platformy dla “dolarów kryptowalutowych” jako głównego przypadku użycia, który spowoduje jego adopcję i wzrost ceny w przyszłości.

bitcoin kursreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.