Korea Płd. unieważnia paszport Do Kwona i aresztuje jego wspólnika | Wiadomości | CrypS.

Korea Płd. unieważnia paszport Do Kwona i aresztuje jego wspólnika

Mariusz Przepiórka
Do Kwon i 3313 btc - czy to fundusz ewakuacyjny

Południowokoreańskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało komunikat, w którym informuje o unieważnieniu paszportu Do Kwona, założyciela firmy Terra. W ubiegłym miesiącu władze informowały, że rozważają taki krok, teraz zdecydowały się wprowadzić go w życie.


Komunikat został podany do wiadomości publicznej z powodu „braku możliwości  dostarczenia” nakazu zwrotu paszportu. Załączony dokument PDF wskazuje dodatkowe szczegóły, w tym informację o tym, że w przypadku ubiegania się o ponowne wydanie paszportu wniosek Do Kwona może zostać odrzucony.

W normalnych okolicznościach unieważnienie paszportu oznaczałoby, że Kwon nie mógłby opuścić Korei Południowej. Jeśli jednak nie przebywa obecnie w Korei Południowej, może mieć problemy z przemieszczaniem się między krajami. Urzędnicy dali Kwonowi 14 dni na zwrot paszportu.

Według doniesień medialnych, władze Korei Płd. aresztowały Yu Mo, jednego z dyrektorów Terra. Jest to pierwsze aresztowanie w toczącym się śledztwie w sprawie Terra. Yu jest uważany za kluczowego pomocnika szefa Terraform Labs, Do Kwona.

Władze zamroziły kolejne 39,5 mln USD

To nie jedyne działania władz Korei Południowej w ostatnim czasie, które są wymierzone w Do Kwona. Według południowokoreańskiego serwisu informacyjnego News1, prokuratorom udało się zamrozić 56,2 miliarda wonów (ok. 39,5 mln USD) w wirtualnych aktywach należących do Do Kwona. We wrześniu media informowały, że władze wydały nakaz zamrożenia 3313 BTC mogących należeć do Do Kwona, które przelano z portfela Luna Foundation Guard na adresy na giełdach KuCoin i OKX. Według mediów KuCoin spełnił prośbę organów ścigania, podczas gdy OKX nie odpowiedział na ich wniosek.

Kwon konsekwentnie odrzuca wszystkie oskarżenia publikując posty na Twitterze. Po wczorajszych doniesieniach o zamrożeniu blisko 40 mln USD stwierdził, że nie korzystał z giełd, na których zablokowano środki i nie należą one do niego. W ten sposób wpisał się we własny trend komunikatów zaprzeczających informacjom przekazywanych przez koreańskich prokuratorów.

Wcześniej Kwon informował, że na stronie Interpolu nie może znaleźć „czerwonej noty”, którą międzynarodowy organ śledczy miał wystawić za Do Kwonem po interwencji południowokoreańskich prokuratorów. Zaprzeczał też twierdzeniom władz, że ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Mimo to nie wiadomo gdzie aktualnie przebywa.

Do Kwon i 3313 btc - czy to fundusz ewakuacyjnyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.