Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [4.10.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [4.10.2022]

Redakcja
sytuacja na rynku 4.10.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 4 października


Spis treści:


ONZ: Fed wywoła globalną recesję, jeśli będzie dalej podnosił stopy

Konferencja Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju (UNCTAD) opublikowała w poniedziałek raport. Ostrzega w nim, że polityka monetarna i fiskalna banków centralnych zagraża światowej gospodarce. Zwłaszcza podwyżki stóp procentowych w USA spowodują zmniejszenie przyszłych dochodów krajów rozwijających się o 360 mld dolarów.

Czytaj dalej: ONZ: Fed wywoła globalną recesję, jeśli będzie dalej podnosił stopy


Udział papierów skarbowych USA w rezerwach Tethera sięga 58,1%

Udział promes USDT emitowanych przez amerykański skarb państwa wzrósł do 58,1% z 43,5% zanotowanych na koniec czerwca. Pozycja w papierach komercyjnych spadła poniżej 50 mln USD. W sierpniu 2021 r. wynosiła 30,8 mld USD, czyli 49% łącznych rezerw.

Czytaj dalej: Udział papierów skarbowych USA w rezerwach Tethera sięga 58,1%


Kim Kardashian zapłaci SEC ponad 1 mln USD za reklamę Ethereum Max

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wzięła na celownik Kim Kardashian, a konkretniej jej post na Instagramie, w którym promowała tokeny Ethereum Max (EMAX) wraz z linkiem do strony z instrukcją kupna. Celebrytka dostała za to 250 000 dolarów, ale nie podała tego do publicznej wiadomości. W ramach ugody z SEC Kardashian zgodziła się zapłacić 1,26 mln USD kar i odsetek, współpracować w śledztwie regulatora oraz nie prowować podobnych inwestycji przez najbliższe 3 lata.

Czytaj więcej: Kim Kardashian zapłaci SEC ponad 1 mln USD za promowanie kryptowalut


Użytkownicy mają problemy z stakowaniem Ethereum

Członkowie społeczności Ethereum twierdzą, że po tym, jak blockchain przeszedł na algorytm proof-of-stake (PoS), staking ETH stał się dużo trudniejszy. Tak wynika z dyskusji prowadzonej na portalu społecznościowym Reddit.

Czytaj dalej: Użytkownicy mają problemy z stakowaniem Ethereum


Prorosyjskie bojówki zebrały 400 tys. USD w kryptowalutach

Blockchainowa firma analityczna TRM Labs podała, że prorosyjskie bojówki zebrały 400 000 dolarów w kryptowalutach. Wśród grup do których trafiło tego rodzaju wsparcie podają nazwy The Novorossia Aid Coordinating Center oraz Task Force Rusich. Dla porównania Ukraina otrzymała 135 mln USD wsparcia w kryptowaluatch do połowy maja. Badacze podkreślają jednak, że sankcje mogą przyśpieszyć wykorzystanie cyfrowych aktywów po stronie Rosji.

Czytaj więcej: Prorosyjskie bojówki zebrały 400 tys. USD w kryptowalutach


Argentyńska państwowa firma energetyczna wspiera mining

Państwowy argentyński koncern energetyczny YPF ujawni, że zasila kopalnię kryptowalut nieujawnionej międzynarodowej firmy. Jej centrum obliczeniowe znajduje się na południu kraju w regionie Vaca Muerta, a dostarczana energia pochodzi z gazu odpadowego pozostałego po produkcji ropy naftowej. Obok pierwszej kopalni o mocy 1MW,powstaje druga, planowana na 8MW.

Czytaj więcej: Argentyńska państwowa firma energetyczna wspiera mining


Bitcoin Suisse dodaje funkcję głosowania Polkadot

Bitcoin Suisse, najstarsza firma kryptowalutowa w Szwajcarii, otworzyła głosowanie dla klientów, którzy przechowują Polkadot (DOT), Kusama (KSM) i Centrifuge (CFG) na swojej platformie depozytowej Vault. –> źródło: ForkLog


Binance otworzy dwa nowe biura w Brazylii

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła otwarcie dwóch biur w Brazylii. Celem jest rozszerzenie działalności w tym kraju Ameryki Południowej.


Społeczność Sushi wybiera nowego „szefa kuchni”

Jared Gray wygrał głosowanie na szefa Sushi, lub tzw. „szefa kuchni”, jak nazywa się to stanowisko w projekcie. Członkowie zdecentralizowanej autonomicznej organizacji Sushi DAO oddali na niego 11 milionów głosów – ponad 83,5%. Wicelider, Andy Foreman z firmy doradczej EY, zdobył 12,51%.


Vitalik Buterin proponuje sposoby na złagodzenie cenzury ETH

Na długo przed przejściem sieci Ethereum na Proof-of-Stake (PoS), obawy związane z cenzurą były kością niezgody. Aby złagodzić te zagrożenia, Vitalik Buterin zaproponował „częściowe aukcje bloków”.

W najnowszym wpisie na blogu współzałożyciel Ethereum zasugerował, że „budowniczy” powinni mieć bardziej ograniczoną ilość władzy, aby zapobiec cenzurze ETH po Merge. –> źródło: ethresear.ch


Rezerwy górników BTC osiągają najniższy poziom od dekady

Górnicy Bitcoina posiadają obecnie mniej niż 2 miliony BTC w ramach rezerwy. Jest to najniższa ilość Bitcoina posiadana przez wszystkie śledzone pule i górników od 2010 roku. –> źródło: IntoTheBlock

rezerwy górników najniższe od dekady
sytuacja na rynku 4.10.2022reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.