Użytkownicy mają problemy z stakowaniem Ethereum | Wiadomości | CrypS.

Użytkownicy mają problemy z stakowaniem Ethereum

Redakcja
ethereum

Członkowie społeczności Ethereum twierdzą, że po tym, jak blockchain przeszedł na algorytm proof-of-stake (PoS), staking ETH stał się dużo trudniejszy.


Pewien staker, podzielił się swoją historią na portalu społecznościowym Reddit. Jak twierdzi, zablokowanie eteru w smart kontraktach zajęło mu cały dzień:

Społeczność Ethereum lubi słodzić użyteczność, ale bardziej użyteczne jest po prostu przyznanie – staking nie jest jeszcze dla wszystkich.

Inny członek społeczności przypomniał sobie wczesne dni stakowania ETH po fuzji Ethereum. Narzekał, że interakcja z blockchainem w pierwszych dniach była trudna. Podkreślił też, że skonfigurowanie węzła wymagało „więcej wysiłku niż można oczekiwać od przeciętnego użytkownika”.

Oprócz trudności w konfiguracji, społeczność podniosła kwestię wysokiego zużycia pasma przez Ethereum. Według uczestników istnieje nawet ryzyko odłączenia dostawcy usług internetowych. Jeden z użytkowników wspomniał, że koszt przekroczenia limitu danych internetowych może zlikwidować wszelkie zyski ze stakingu. Jego przeciwnik nie zgodził się z tym, argumentując, że staking nie powinien być prostą rzeczą, którą może zrobić każdy.

Ludzie wciąż traktują staking jako otrzymywanie darmowych pieniędzy, mimo że tak nie jest. W rzeczywistości dostajesz wynagrodzenie za wykonanie pracy i wymaga to pewnej wiedzy i wysiłku.

Merge spowodowało problemy z regulatorami

Przejście Ethereum na inny algorytm działania spowodowało nie tylko trudności w stakingu, ale także potencjalne problemy z amerykańskim regulatorem. Przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Gary Gensler ostrzegł społeczność projektu, że staking ETH po połączeniu sieci może podpadać pod prawo papierów wartościowych.

Jednak według statystyk serwisu YCharts, średni czas produkcji bloku w sieci drugiej co do kapitalizacji kryptowaluty spadł do 12,11 sekundy po Merge i przejściu na algorytm konsensusu Proof-of-Stake.

ethereumreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.