Argentyńska państwowa firma energetyczna przechodzi na wydobycie kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Argentyńska państwowa firma energetyczna przechodzi na wydobycie kryptowalut

Anna Sutowicz
Firma energetyczna YPF przechodzi na wydobycie kryptowalut

Państwowa argentyńska firma YPF dostarcza energię o mocy 1 megawata nieujawnionej międzynarodowej firmie wydobywającej kryptowaluty. Jeszcze przed końcem roku planuje uruchomić drugi projekt, ośmiokrotnie większy.


YPF dostarcza energię firmie wydobywającej kryptowaluty

Argentyńska państwowa firma energetyczna YPF dostarcza energię nieujawnionej międzynarodowej firmie wydobywającej kryptowaluty. Dyrektor generalny YPF, Martín Mandarano powiedział wczoraj krajowej agencji informacyjnej, że operacja pilotażowa rozpoczęła się trzy miesiące temu.

YPF zapewnia energię wytwarzaną z gazu odpadowego pozostałego po produkcji ropy naftowej. Projekt znajduje się w południowej Argentynie, w obszarze znanym z zasobów ropy i gazu łupkowego zwanym Vaca Muerta (Martwa Krowa).

Firma planuje otworzyć również drugi pilotaż o wartości 8MW jeszcze przed końcem tego roku. Mandarano poinformował, że działają z wizją zrównoważonego rozwoju:

Zaczęliśmy rozwijać ten pilot generacyjny dla wydobycia kryptowalut z wizją zrównoważonego rozwoju i biznesu z gazu ziemnego z flary, którego nie można wykorzystać podczas eksploracji i na początku produkcji pola naftowego.

Crusoe Energy rozszerza działalność

W czerwcu prywatna amerykańska firma Crusoe Energy, która była pionierem w wydobywaniu bitcoina (BTC) przez wykorzystanie zużytego gazu ziemnego jako źródła energii ogłosiła, że rozszerza działalność na Oman i Abu Dhabi. Po wcześniejszym otrzymaniu inwestycji od suwerennych funduszy majątkowych tych dwóch krajów. Zgodnie z oświadczeniem przesłanym przez firmę:

Ta inwestycja będzie wspierać wysiłki Crusoe na rzecz ekspansji międzynarodowej, ponieważ działa ona w celu dostosowania przyszłości komputerów do przyszłości klimatu.

Dyrektor generalny i współzałożyciel Crusoe, Chase Lochmiller nie komentując wielkości inwestycji obu narodów, przyznał, że stawka była „znacząca”. Spodziewa się, że technologie na poziomie pilotażowym zostaną wdrożone w jednym miejscu w każdym kraju w pierwszym kwartale 2023 roku. 

Firma energetyczna YPF przechodzi na wydobycie kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.