Udział papierów skarbowych USA w rezerwach Tethera sięga 58,1% | Wiadomości | CrypS.

Udział papierów skarbowych USA w rezerwach Tethera sięga 58,1%

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
tether

Udział papierów skarbowych USA w rezerwach USDT wzrósł do 58,1% z 43,5% zanotowanych na koniec czerwca. Taką informację podał CTO jej emitenta, Tether Holdings Limited – Paolo Ardoino.


Pozycja w papierach komercyjnych spadła poniżej 50 mln USD. W sierpniu 2021 r. wynosiła 30,8 mld USD, czyli 49% łącznych rezerw.

Firma po raz pierwszy ogłosiła plany zmiany mieszanki zabezpieczeń USDT z tego typu instrumentem finansowym na rzecz amerykańskich bonów skarbowych w maju 2022 roku.

W lipcu Ardoino powiedział, że jest zdecydowany przestrzegać tego kierunku. Wówczas piąty największy na świecie audytor potwierdził zabezpieczenie Tethera.

USDT działa obecnie na Ethereum, NEAR, Polkadot, Algorand, Avalanche, EOS, Kusama, Liquid Network, Polygon, Tezos, Tron, Solana, Statemine i Simple Ledger Protocol.

Tether – kontrowersje

Przypomnijmy, że w lutym 2021 roku emitent stablecoina i jego siostrzana giełda kryptowalutowa Bitfinex rozstrzygnęły spór z prokuraturą generalną stanu Nowy Jork w związku ze stratą 850 milionów dolarów.

Szefowa agencji Letitia James nazwała twierdzenia Tethera, że jego cyfrowe aktywo jest w pełni wspierane przez dolary amerykańskie, fałszywymi. Ale firma odebrała porozumienie z władzami jako aprobatę dla swojej działalności.

W październiku tego samego roku Bloomberg stwierdził, że w rezerwach USDT znajdują się obligacje chińskich firm.

We wrześniu 2022 roku sąd w Nowym Jorku nakazał Tether Limited dostarczenie dokumentów finansowych w celu oceny rezerw stablecoinów w ramach ewentualnego pozwu o manipulację rynkiem.

Z kolei dziennikarze Wall Street Journal opisali hipotetyczny scenariusz “technicznej niewypłacalności” USDT przy spadku aktywów rezerwowych o 0,3%.

tetherreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.