Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [31.10.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [31.10.2022]

Maciej Żerelik
sytuacja na rynku kryptowalut 31.10.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 31 października


Spis treści:


Binance pomoże Elonowi Muskowi w walce z botami na Twitterze

Giełda kryptowalutowa Binance tworzy wewnętrzny oddział, który ma pomóc sieci społecznościowej Twitter w walce z botami przy użyciu technologii blockchain. W komunikacie dla mediów rzecznik Binance powiedział, że giełda zebrała zespół ekspertów, który ma się skupić na tym, jak blockchain i kryptowaluty mogą być przydatne dla Twittera.

Czytaj więcej: Binance pomoże Elonomi Muskowi w walce z botami na Twitterze


Dogecoin podwaja wartość po przejęciu Twittera przez Muska

W ciągu ostatniego tygodnia cena Dogecoina zaliczyła gwałtowny wzrost, podwajając swoją wartość. Dobre wyniki DOGE to efekt przejęcia Twittera przez Elona Muska, który wielokrotnie podkreślał swoją sympatię dla tego meme coina.

Czytaj więcej: Dogecoin podwaja wartość po przejęciu Twittera przez Muska


Liczba bitomatów na świecie znowu zaczęła rosnąć

Po spadku we wrześniu – minus 459 sztuk – w październiku liczba bitomatów na świecie wzrosła o ponad 200 sztuk. Tak wynika z danych Coin ATM Radar. nJeśli to chodzi o producentów, na czele plasuje się BitAccess z 12 125 bitomatami (31,2% rynku). Za nim jest Genesis Coin (9339, 24,1%) i General Bytes (8957, 23,1%). Kolejnym wiodącym operatorem bitomatów jest Bitcoin Depot – firma obsługuje 6 820 urządzeń lub 17,6 procent udziału w rynku.

Czytaj więcej: Liczba bitomatów na świecie znowu zaczęła rosnąć


Hongkong łagodzi regulacje dotyczące krypto i rewiduje stanowisko w sprawie ETFów

Biuro Usług Finansowych i Skarbu Hongkongu wydało oświadczenie w sprawie złagodzenia ograniczeń dotyczących kryptowalut i chęci nawiązania współpracy z dostawcami usług wirtualnych aktywów (VASP). Według dokumentu, region administracyjny ChRL zaprasza VASP-y do współpracy. Rząd miasta dyskutuje teraz o nowym systemie licencjonowania dla dostawców usług wirtualnych aktywów.

Czytaj więcej: Hongkong łagodzi regulacje dotyczące krypto i rewiduje stanowisko w sprawie ETFów


Terroryści wykorzystują kryptowaluty – mówi ONZ

Grupy terrorystyczne zwróciły się w stronę kryptowalut, aby finansować działalność. Poinformowała o tym Svetlana Martynova – koordynator ds. finansowania walki z terroryzmem w ONZ. –> źródło: Forklog


To już 14 lat od wydania białej księgi Bitcoina

31 października 2008 roku Satoshi Nakamoto opublikował białą księgę bitcoina. Opisał w niej, jak miałby działać system płatności peer-to-peer, który później zrewolucjonizował świat technologii finansowych.


Hodlnaut stracił 190 milionów dolarów z powodu krachu Terra

Singapurska platforma pożyczania kryptowalut – Hodlnaut – podobno straciła około 190 milionów dolarów z powodu ekspozycji na algorytmiczny stablecoin ekosystemu Terra – UST. –> źródło: CryptoPotato


Do Kwon z nowym pozwem na 57 mln USD

Ukrywający się współtwórca kryptowaluty Terra LUNA staje w obliczu kolejnego zbiorowego pozwu – tym razem w Singapurze. Sąd najwyższy azjatyckiego miasta-państwa podejmie w tym tygodniu decyzję, czy zajmie się sprawą wytoczoną przez 350 inwestorów z całego świata. Powodowie twierdzą, że stracili 57 mln USD w upadku stablecoina TerraUSD (UST). –> źródło: Decrypt


Stablecoin HUSD spada o 70% po wycofaniu przez Huobi

Natywny stablecoin giełdy kryptowalut Huobi odkleił się od powiązania z dolarem. Spadki rozpoczęły się w zeszły piątek po ogłoszeniu przez giełdę, że wycofa token i zastąpi go USDT emitowanym przez Tether. Aktualnie (15:30) 1 HUSD kosztuje około 33 centów. –> źródło: CoinDesk


Rok temu Facebook zamienił nazwę na Meta. Co z metaversem?

28 października 2021 roku Facebook dokonał rebrandingu chcąc podkreślić swoje zaangażowanie w przestrzeni metaverse. Od tego dnia akcje spółki straciły ponad 70% wartości, a projekt wydaje się być wciąż w powijakach. W kwietniu tego roku Meta ogłosiła plany wirtualnej waluty Zuck Bucks, jednak od tego czasu nie pojawiły się żadne aktualizacje na jej temat. W połowie października The Wall Street Journal pisał, że firma zmniejszyła swój miesięczny cel aktywnych użytkowników metaversu Horizon Worlds o ponad połowę sugerując, że projekt nie sprawdza się zgodnie z oczekiwaniami (celem było 0,5 mln użytkowników miesięcznie tymczasem jest ich mniej niż 0,2 mln). –> źródło: Cointelegraph

sytuacja na rynku kryptowalut 31.10.2022reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.