Liczba bitomatów na świecie znowu zaczęła rosnąć | Wiadomości | CrypS.

Liczba bitomatów na świecie znowu zaczęła rosnąć

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Liczba bitomatów zainstalowanych na świecie przekroczyła 39 000

Po spadku we wrześniu – minus 459 sztuk – w październiku liczba bitomatów na świecie wzrosła o ponad 200 sztuk. Tak wynika z danych Coin ATM Radar.


29 października 2013 roku Robocoin zainstalował swój pierwszy bankomat bitcoinowy w kawiarni w Vancouver w Kanadzie. W ciągu jednego tygodnia za pośrednictwem urządzenia dokonano 348 transakcji o wartości ponad 100 tys. dolarów – przypomina Cointelegraph.

bitomaty

Ten operator przestał istnieć, a centrum dystrybucji bitomatów przeniosło się do Stanów Zjednoczonych – z tego kraju pochodzi 88% całości. W samym październiku liczba urządzeń w USA wzrosła o 129 sztuk.

Kanada zachowuje drugie miejsce w globalnym rankingu – z udziałem 6,6% zainstalowanych bitomatów. Hiszpania zajęła trzecie miejsce – w kraju tym zainstalowano 215 urządzeń, czyli 0,6% całości.

Jeśli to chodzi o producentów, na czele plasuje się BitAccess z 12 125 bitomatami (31,2% rynku). Za nim jest Genesis Coin (9339, 24,1%) i General Bytes (8957, 23,1%). Kolejnym wiodącym operatorem bitomatów jest Bitcoin Depot – firma obsługuje 6 820 urządzeń lub 17,6 procent udziału w rynku. W sierpniu spółka ogłosiła IPO poprzez połączenie SPAC z GSR II Meteora Acquisition Corp.

Dla przypomnienia, analitycy z Grand View Research oszacowali rynek bankomatów bitcoinowych na 1,88 mld dolarów do 2028 roku.

Liczba bitomatów zainstalowanych na świecie przekroczyła 39 000



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.