Dogecoin podwaja wartość po przejęciu Twittera przez Elona Muska | Wiadomości | CrypS.

Dogecoin podwaja wartość po przejęciu Twittera przez Elona Muska

Mariusz Przepiórka
dogecoin największą kryptowalutą pow po bitcoinie

Gdy Elon Musk „uwolnił” Twittera z klatki, popularny token memiczny Dogecoin, który wielokrotnie był tematem tweetów Muska, zaczął zyskiwać na wartości.


Notowania tokena wystrzeliły po przejęciu giganta mediów społecznościowych przez najbogatszego człowieka na świecie i na krótko podwoiły wartość, osiągając poziom 0,14 USD. Obecnie według CoinGecko wartość Doge wynosi około 0,12 USD, co oznacza wzrost o 99% w ciągu ostatniego tygodnia.

DOGE/USDT - TradingView

Wpływ miliardera na dogecoina nie jest nowością, ale w tym tygodniu jej notowania osiągnęły poziom niespotykany od maja. Musk nie wspomniał o tej kryptowalucie od czasu wartego 44 mld USD zakupu Twittera, ale wielokrotnie odpowiadał na tweety Billy’ego Markusa, jednego z twórców dogecoina.

W ciągu ostatniego tygodnia całkowita wartość dogecoina wzrosła z około 8,1 mld USD do 16,4 mld USD, przewyższając takie tokeny jak cardano i solana. Obecnie jest to ósma największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej.

Dogecoin 84% poniżej rekordu

Dogecoin odnotował również godny uwagi wolumen obrotu na głównych giełdach kryptowalut, który wyniósł łącznie 302 mln USD w ciągu ostatnich 24 godzin, Dogecoin jest obecnie trzecim najczęściej handlowanym tokenem na Coinbase, stanowiąc ponad 14% całkowitego wolumenu obrotu giełdy.

Na giełdzie Binance, transakcje między stablecoinem Tether i dogecoinem wyniosły 1,8 mld USD w ciągu ostatnich 24 godzin, co stanowi 10% całkowitego wolumenu obrotu giełdy. Wymiana między dogecoin a binance USD, stablecoinem natywnym platformy handlowej, również przekroczyła 900 mln USD, co stanowi 5% całkowitego wolumenu wymiany.

Token nadal traci 84% do rekordowego poziomu 0,73 USD, jaki osiągnął w maju 2021, gry Elon Musk był gościem Saturday Night Live. Wzrost popularności dogecoina można częściowo przypisać wieloletniej relacji Muska z tokenem, przywoływanym w licznych tweetach i przyjętym jako metoda płatności za niektóre produkty i usługi oferowane przez firmy Muska.

dogecoin największą kryptowalutą pow po bitcoiniereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.