Hongkong łagodzi regulacje dotyczące krypto i rewiduje stanowisko w sprawie ETFów | Wiadomości | CrypS.

Hongkong łagodzi regulacje dotyczące krypto i rewiduje stanowisko w sprawie ETFów

Redakcja
Hongkong regulacje stablecoinów

Biuro Usług Finansowych i Skarbu Hongkongu wydało oświadczenie w sprawie złagodzenia ograniczeń dotyczących kryptowalut i chęci nawiązania współpracy z dostawcami usług wirtualnych aktywów (VASP).


Według dokumentu, region administracyjny ChRL zaprasza VASP-y do współpracy. Rząd miasta dyskutuje teraz o nowym systemie licencjonowania dla dostawców usług wirtualnych aktywów.

Regulator zauważył, że Hongkong jest również otwarty na oparte na kryptowalucie fundusze typu exchange-traded (ETF) i zobowiązał się do zapewnienia odpowiednich mechanizmów regulacyjnych i ochrony inwestorów. Zastępca szefa SFC Julia Lung powiedziała:

Hong Kong Securities and Futures Commission (SFC) aktywnie rozwija regulacje dotyczące licencji ETF, które zapewniają dostęp do popularnych aktywów wirtualnych.

Według niej Komisja uważa, że konieczne jest uregulowanie tokenizowanych papierów wartościowych w sposób podobny do istniejących instrumentów finansowych. SFC nie klasyfikuje ich już jako produktów złożonych ze względu na ich emisję na blockchainie.

NFT, zielone obligacje i cyfrowy dolar hongkoński

Dokument wspomina również o zbadaniu projektów pilotażowych dotyczących emisji NFT, tokenizacji zielonych obligacji oraz uruchomieniu cyfrowego dolara hongkońskiego. Sekretarz Biura Usług Finansowych i Skarbu Christopher Hui skomentował sytuację w następujący sposób:

Dostrzegamy potencjał blockchain i Web3 jako przyszłość finansów i handlu. Przy odpowiedniej regulacji mogą one zwiększyć efektywność i przejrzystość. Rząd jest gotowy na przyjęcie tej przyszłości. Witamy społeczność fintech i wirtualnych aktywów w Hongkongu.

Wcześniej media informowały o planach SFC, aby umożliwić inwestorom detalicznym bezpośrednie inwestowanie w kryptowaluty. W tej chwili taką opcję mają tylko profesjonalni inwestorzy z portfelem o wartości 1 mln USD lub więcej.

Hongkong regulacje stablecoinówreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.