Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [30.03.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [30.03.2023]

Redaktor: Michał Misiura
kurs kryptowalut 30.03.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 30 marca 2023 roku


Spis treści:


USA i Korea Południowa dążą do ekstradycji Do Kwon’a

Do Kwon został zatrzymany 23 marca na lotnisku w Podgoricy ze sfałszowanymi dokumentami. Dwa kraje (Stany Zjednoczone i Korea Południowa) dążą teraz do jego ekstradycji. Co więcej, chcą też uzyskać dostęp do znalezionych przy nim laptopów i innych urządzeń, gdyż mogą one zawierać dowody w sprawie.

Czytaj więcej: USA i Korea Południowa dążą do ekstradycji Do Kwon’a


Matt Damon wyjaśnia swój udział w reklamie Crypto.com

Gwiazdor Hollywood skomentował w ostatnim wywiadzie swój udział w niesławnej reklamie giełdy kryptowalut Crypto.com. Damon tłumaczył, że wystąpił w niej z uwagi na trudną sytuację finansową jego fundacji Water.org. W reklamie z hasłem “Fortune Favors the Brave” najgorszą rzeczą był czas jej emisji, czyli końcówka października 2021 roku. Kurs bitcoina przekraczał wówczas 60 000 dolarów i był o krok od swojego ATH.

Mniej więcej w tym momencie opublikowano reklamę Crypto.com
Mniej więcej w tym momencie opublikowano reklamę Crypto.com

Czytaj więcej: Matt Damon wyjaśnia swój udział w reklamie Crypto.com


Czy Binance ukrywał powiązania z Chinami?

Jak podają media, giełda Binance miała powiązania z Chinami przez ostatnie kilka lat. Ukrywała jednak ten fakt, a nawet kierownictwo miało nakazać pracownikom zatajanie informacji. informacji.

Platforma miała działać w Chinach jeszcze po 2017 roku (wówczas kraj ten zakazał działalności giełd krypto). Co więcej, Binance nadal korzystała z chińskiego banku, a także z biura w Państwie Środka, które było używane do końca 2019 roku. Rzecznik giełdy zaprzeczył tym doniesieniom.

Czytaj więcej: Czy Binance ukrywała powiązania z Chinami?


Przeprowadź się do Salwadoru – mówi Nayib Bukele

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele opublikował na swoim Twitterze plakat wykonany w starodawnym stylu. Jego celem jest wskazanie zalet przeprowadzki do kraju Ameryki Środkowej. Tak więc, dlaczego warto rozważyć przeprowadzkę? Prezydent podaje kilka powodów:

  • niski wskaźnik przestępczości,
  • brak strzelanin, kradzieży i kryzysu związanego z fentanylem,
  • dolar amerykański i bitcoin są uznawane za prawny środek płatniczy,
  • wspaniałe plaże, pogoda i kawa.

Czytaj więcej: Przeprowadź się do Salwadoru – mówi Nayib Bukele


Niebezpieczne przepisy dla kryptowalut w USA?

Senator Elizabeth Warren po raz kolejny oczernia przemysł kryptowalutowy i próbuje uzależnić Amerykanów od wielkich banków. Tym razem naciska na senat, aby zakazał portfeli kryptograficznych i ponownie wprowadził ustawę o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy w ramach zasobów cyfrowych z nową nazwą i pewnymi zmianami. Projekt ustawy jest szczególnie surowy dla zdecentralizowanych finansów (DeFi), wymagając od platform rejestrowania danych osobowych użytkowników i przekazywania ich rządowi bez nakazu lub prawdopodobnej przyczyny.

Czytaj więcej: Niebezpieczne przepisy dla kryptowalut w USA?


Prawie 96% darowizn dla armii rosyjskiej przeszło przez Binance

Eksperci HAPI Labs zbadali wpływy z kont wymiany do portfeli sponsorujących rosyjską armię. W pierwszej piątce pod względem kwot transakcji znalazły się giełdy: Binance, FTX, Kucoin, WhiteBIT oraz agregator 1inch. Zdaniem szefa działu analiz i badań w HAPI Labs Marka Letsyuka, to rzeczywiste finansowanie terroryzmu i niezgodność platform transakcyjnych z procedurami dot. przeciwdziałania praniu pieniędzy Anti-Money Laundering (AML).

Czytaj więcej: Prawie 96% darowizn dla armii rosyjskiej przeszło przez Binance


Sam Bankman-Fried finansuje swoją obronę z pieniędzy inwestorów, które dał ojcu

Jak donosi Forbes – obrona prawna Samuela Bankmana-Frieda, byłego szefa upadłej giełdy FTX, jest finansowana z pieniędzy, które podarował wcześniej swojemu ojcu. Chodzi o miliony dolarów (co najmniej 10), które mogły należeć do jego klientów. Źródłem funduszy miała być bowiem siostrzana spółka giełdy Bankmana-Frieda, Alameda Research, do której mógł przelać nawet 10 mld dolarów z depozytów użytkowników FTX. –> źródło: Forbes


Gemini rozważa uruchomienie globalnej platformy tradingowej futures

Giełda kryptowalut braci bliźniaków Winklevoss, bada możliwości uruchomienia międzynarodowej giełdy do handlu kryptowalutowymi instrumentami pochodnymi. Nowa platforma Gemini oferowałaby trading wieczystymi kontraktami terminowymi, które są zakazane dla inwestorów detalicznych w USA. Dwa tygodnie wcześniej Bloomberg informował, że na podobny krok może zdecydować się największa amerykańska giełda kryptowalut – Coinbase. –> źródło: Finance Magnates


McLaren Racing rozszerza współpracę z giełdą OKX

McLaren Racing ogłosił dziś rozszerzenie współpracy z giełdą kryptowalut OKX, która została jego głównym sponsorem. Logo spółki pojawi się na bokach bolidów zespołu podczas siedmiu wyścigów, począwszy od Grand Prix Australii w 2023 r. –> źródło: McLaren


Joe Biden: Kryzys bankowy w USA jeszcze się nie skończył

Prezydent Stanów Zjednoczonych – Joe Biden – uważa, że zawirowania, które ostatnio wstrząsnęły sektorem bankowym, nie minęły całkowicie. W związku z tym jego gabinet jest gotów narzucić kolejne zmiany legislacyjne, aby poradzić sobie z ewentualnymi problemami w przyszłości.

Prezydent Biden pochwalił jednocześnie swoją administrację za podjęcie odpowiednich działań podczas kryzysu bankowego, który wywołał obawy o kolejny gigantyczny krach finansowy podobny do tego z 2008 roku. –> źródło: Reuter


Giełda w Stuttgarcie uzyskuje licencje na przechowywanie kryptowalut

Boerse Stuttgart Digital, czyli cyfrowe ramię spółki zarządzającej giełdą w Stuttgarcie, zabezpieczyła licencję federalnego nadzoru finansowego BaFin. Umożliwia ona świadczenie usług powierniczych, a także handel kryptowalutami z klientami instytucjonalnymi. Z oferty spółki będą mogły korzystać banki, brokerzy, zarządcy aktywów i biura rodzinne. –> źródło: CoinDesk


Krypto inwestor z UK skazany za handel narkotykami

Sąd w brytyjskim mieście Swansea oskarżył lokalnego mężczyznę o ukrywanie dochodów z handlu kokainą na dwóch portfelach kryptowalutowych. Po trwającym prawie rok śledztwie, sąd uznał 36-letniego Frasera Cuberhivesa za winnego.

Według prokuratury Brytyjczyk otrzymał ponad 380 tysięcy funtów (prawie 500 tysięcy dolarów) w wyniku działalności przestępczej. Następnie podejrzany zamienił wpływy na bitcoiny. Prokuratura uważa, że Kuberhaiwes próbował w ten sposób ukryć przed organami ścigania około 18 BTC. –> źródło: bits.media

kurs kryptowalut 30.03.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.