Przeprowadź się do Salwadoru - mówi Nayib Bukele | Wiadomości | CrypS.

Przeprowadź się do Salwadoru – mówi Nayib Bukele

Dawid Kucharczyk
salwador będzie uczył o bitcoinach w szkołach

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele opublikował na swoim Twitterze plakat wykonany w starodawnym stylu. Namawia on obcokrajowców do przeprowadzki do kraju Ameryki Środkowej.


Na obrazku możemy przeczytać:

“Przenieś się do Salwadoru, nowej ziemi wolnych [ludzi]”

Dlaczego warto przeprowadzić się do Salwadoru? Na plakacie wskazano kilka zalet kraju:

  • niski wskaźnik przestępczości,
  • brak strzelanin, kradzieży i kryzysu związanego z fentanylem,
  • dolar amerykański i bitcoin są uznawane za prawny środek płatniczy,
  • wspaniałe plaże, pogoda i kawa.

Wcześniej w tym tygodniu Bukele obiecał wysłać do salwadorskiego Kongresu projekt ustawy o zniesieniu wszystkich podatków od innowacji technologicznych i produkcji sprzętu komputerowego i komunikacyjnego. Balaji Srinivasan, były CTO giełdy kryptowalutowej Coinbase, oraz zwolennik bitcoina Jason Williams poparli inicjatywę.

Bitcoin legalnym środkiem płatniczym

Przypomnijmy, że władze Salwadoru uznały bitcoina za legalny środek płatniczy we wrześniu 2021 roku. Międzynarodowy Fundusz Walutowy skrytykował tę decyzję i zalecił, aby kryptowaluta została pozbawiona tego statusu.

W lipcu 2022 roku minister finansów tego kraju Alejandro Zelaya powiedział, że zalegalizowanie cyfrowego złota zwiększyło dostęp do usług finansowych dla w dużej mierze nieubankowionej populacji i przyciągnęło turystów i inwestycje.

salwador będzie uczył o bitcoinach w szkołachreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.