USA i Korea Południowa dążą do ekstradycji Do Kwon'a | Wiadomości | CrypS.

USA i Korea Południowa dążą do ekstradycji Do Kwon’a

Dawid Kucharczyk
Do Kwon z zarzutami kilka godzin po aresztowaniu

Stany Zjednoczone i Korea Południowa dążą do ekstradycji Do Kwona, który został zatrzymany 23 marca na lotnisku w Podgoricy ze sfałszowanymi dokumentami. Dwa kraje zwróciły się również o laptopy i inne urządzenia zatrzymanego, ponieważ mogą one zawierać potencjalne dowody.


Czarnogórski minister sprawiedliwości Marko Kovac powiedział, że o sposobie postępowania zadecyduje sędzia.

Weźmiemy pod uwagę wagę przestępstw, miejsce ich popełnienia, kolejność zgłoszeń, a także narodowość podejrzanych. Jeśli podejrzani zostaną skazani w Czarnogórze, odpowiednio, będą musieli najpierw odbyć tam karę.

Kovac dodał, że Singapur nie złożył formalnego wniosku o ekstradycję Kwona. Aczkolwiek kraj ten na początku marca otworzył przeciwko niemu sprawę.

Zatrzymanie Do Kwona

Współzałożyciel Terraform Labs został zatrzymany tydzień temu wraz z dyrektorem finansowym firmy. Następnego dnia nowojorska prokuratura postawiła mu formalne zarzuty.

Został oskarżony o oszustwo, spisek i manipulacje rynkowe. Następnie odwołał się od decyzji sądu, ponieważ zdecydowano się zatrzymać go w areszcie na 30 dni zamiast 72 godzin.

Do Kwon z zarzutami kilka godzin po aresztowaniureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.