Czy Binance ukrywała powiązania z Chinami? | Wiadomości | CrypS.

Czy Binance ukrywała powiązania z Chinami?

Dawid Kucharczyk
Binance głównym kontrahentem Bitzlato

Jak podaje The Block, giełda kryptowalutowa Binance miała powiązania z Chinami przez ostatnie kilka lat, ale ukrywała ten fakt. Najwyższe kierownictwo firmy, w tym jej CEO, mieli nakazać pracownikom zatajenie tych informacji.


Platforma przestała działać w Chinach jeszcze w 2017 roku (wówczas w Państwie Środka wprowadzono zakaz giełd krypto). Mimo to konynuuowała działalność. Binance podobno nadal korzystał z chińskiego banku, aby wypłacać pensje niektórym pracownikom, a także z biura, które było używane do końca 2019 roku.

Binance zaprzecza

Rzecznik firmy zaprzeczył raportowi i skomentował sytuację w następujący sposób:

Niestety, anonimowe źródła odnoszą się do długiej historii i dramatycznie przeinaczają wydarzenia. To nie jest dokładny obraz działalności Binance.

Stwierdził również, że giełda nie działa w Chinach i żaden z jej oddziałów nie znajduje się w tym kraju.

Chiński rząd, jak każdy inny, nie ma dostępu do danych Binance, chyba że odpowiadamy na uzasadnione i rozsądne wnioski o egzekwowanie prawa. Mamy centrum obsługi klienta z siedzibą w Chinach, aby zaspokoić potrzeby osób mówiących po mandaryńsku.

Binance głównym kontrahentem Bitzlatoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.